Najgorsze i najlepsze diety US News

8
Najgorsze i najlepsze diety US News

Na łamach US News ukazało się właśnie najlepszych i najgorszych diet. Zaskoczenia nie ma: na szczycie znalazły się te same sposoby odżywiania co rok temu. Nieco zmian natomiast zauważyć można w rankingu tych niepolecanych. Taka stabilność werdyktu to niewątpliwie pozytywny sygnał i ważna wskazówka na temat zdrowego odżywiania.

W tym roku przeanalizowano 39 różnych diet, o 4 więcej niż rok temu. Są w tym gronie propozycje menu mniej i bardziej medialne, polecane przez gwiazdy oraz ekspertów żywienia.

Polecane diety

Polecane dietyNa szczycie zestawienia po raz kolejny znalazła się dieta śródziemnomorska. Zdrowe tłuszcze, dużo owoców oraz warzyw – to jej kwintesencja. Kolejne badania potwierdzają, że takie jedzenie ma sens. Na podium znalazła się jeszcze dieta DASH, mająca wiele wspólnego ze śródziemnomorską, ale nakierowana na dbałość o kondycję układu krwionośnego, oraz fleksitarianizm zalecający zwiększoną obecność produktów roślinnych.

Trzy najgorsze diety to: nadal bardzo modna dieta ketogeniczna, mocno eliminacyjna dieta GASP oraz – niezmiennie – dieta Dukana.

8 thoughts on “Najgorsze i najlepsze diety US News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *