3 rzeczy o których musisz pamiętać, żeby bezpiecznie schudnąć

9
sport

Praca siedząca, słabość do dobrej kuchni albo inne czynniki. Rzeczy, które decydują o nadmiarze kilogramów i prowadzą do otyłości jest wiele. Jeśli już zauważysz, że otyłość nie jest zdrowa dla Twojego organizmu i zaczniesz walczyć o swoją sylwetkę, nie zapomnij o kilku rzeczach:

  • zadbaj o bilans kaloryczny,
  • regularnie uprawiaj sport,
  • przyjmuj odżywki i suplementy.

Zadbaj o bilans kaloryczny

Niezależnie od tego, czy przyjmujesz odżywki albo uprawiasz sport, jedynie ujemny bilans kaloryczny jest szansą na zrzucenie nadmiaru wagi. Co to oznacza? Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy określonej ilości paliwa, czyli kalorii. Dostarczamy ją organizmowi w pożywieniu. Jeśli jest jej za dużo, nasze ciało magazynuje energię w postaci tłuszczów, które zbierają się najczęściej w okolicach brzucha. Regularne dostarczanie organizmowi zbyt dużej ilości kalorii doprowadza do tego, że nie ma on kiedy spalić nadmiaru tłuszczu i stale tyjemy. Dlatego wszystkie odżywki przyspieszające spalanie nie dadzą efektów, jeśli nie zmniejszysz spożycia kalorii.

Regularnie uprawiaj sport

Sport to jedna z najważniejszych rzeczy, która może poprawić Twoją sylwetkę. Niezależnie od tego ile przeczytałeś książek i artykułów dotyczących odchudzania, z pewnością w każdej z nich wymieniony był ruch jako czynnik wpływający na odchudzanie. Sport to nie tylko sposób na spalenie nadmiaru kalorii, ale także pobudzenie metabolizmu i zadbanie o zdrowe serce oraz układ krążenia. Dzięki sportowi poprawisz także swoją samoocenę. Za każdym razem pokonując większą odległość i robiąc krok dalej sprawiasz, że bardziej wierzysz w swoje umiejętności.

Jaki rodzaj ruchu wybrać? Najlepiej taki, który lubisz. Każdy sport jest dobry, jeśli wykonujesz go z głową i robisz to, co sprawia Ci przyjemność. Lubisz pływać? Wybierz basen. Bawi Cię gra w koszykówkę, czy nordic walking? Skup się na tym. Ważne jest, żeby ruch był regularny. Treningi muszą odbywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Przyjmuj odżywki i suplementy

Ujemny bilans kaloryczny i spora ilość ruchu mogą doprowadzić do tego, że Twój organizm będzie wyjałowiony z witamin i substancji odżywczych, które do tej pory przyjmował w diecie. Warto zatem zadbać o odpowiednie suplementy diety, które uzupełniają te braki. Możesz też zdecydować się na suplementy, które zawierają składniki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli z kolei pierwszy etap odchudzania masz już za sobą i zredukowałeś wagę, pora na budowę masy. Wówczas sięgnij po odżywki na bazie naturalnego białka.

9 thoughts on “3 rzeczy o których musisz pamiętać, żeby bezpiecznie schudnąć

  1. Ja ostatnio postanowiłem schudnąć. Ważę 84kg przy wzroście około 180 cm. Chcę schudnąć około 10 kilogramów. Ale zima nie sprzyja wysiłkowi fizycznemu. Latem biegam bo górach na plenerach ślubnych, ale latem znowu więcej się je. Więc ciężko dbać o ten bilans kaloryczny w połączeniu z uprawianiem sportu… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *