Jeśli zamierzasz schudnąć, z pewnością wiesz, że kluczem do sukcesu jest przestrzeganie ustalonej liczby kalorii. Oznacza to, że jedną z tajemnic sukcesu stanowi kontrola apetytu. Wymaga ona silnej woli, ale istnieją także proste triki, które ułatwią ci to zadanie.

Poniższe pomysły potraktuj jako wskazówkę. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, podobnie jak każda dieta opracowana przez dietetyka rządzi się swoimi prawami.

Jak kontrolować apetyt?

  • Po pierwsze, zadbaj o regularne spożywanie posiłków. Regularne wcale nie oznacza: częste. U niektórych osób zmniejszenie przerw między kolejnymi daniami powoduje co prawda zahamowanie łaknienia, jednak u innych dodatkowo pobudza apetyt. Wówczas lepiej sprawdzi się podział na śniadanie, obiad i kolację niż bazowanie na pięciu czy sześciu posiłkach.
  • Po drugie, odpowiednio bilansuj to, co znajduje się na talerzu. W każdym daniu powinno znaleźć się źródło białka, węglowodanów i zdrowego tłuszczu. Warto wcielać w życie zasadę, zgodnie z którą 50% powierzchni talerzyka zajmują warzywa.
  • Zadbaj również o prawidłowe nawodnienie organizmu. Głód to często zamaskowane pragnienie. Dodatkowo wypełnienie żołądka płynem zwiększa uczucie sytości.

1 thought on “Kontrola apetytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *