Czy ceny nieruchomości wzrosną w nowym roku?

5

Ceny nieruchomości rosną przez cały czas, co nie stanowi dobrej wiadomości dla osób, które chcą kupić mieszkanie. Czy zatem warto teraz kupować nieruchomość? A może istnieje szansa, że w 2022 ceny spadną?

  1. Państwo dopłaci do mieszkań, ale ceny wzrosną
  2. Czekać czy kupować?

Zdaniem doradców kredytowych ceny mieszkań z rynku pierwotnego mogą w przyszłym roku wzrosnąć, na co będą miały wpływ nowe zmiany zaproponowane przez rząd. Chodzi o abstrakcyjny pomysł, zgodnie z którym państwo zagwarantuje wkład własny w kwocie do 150 000 złotych.

Państwo dopłaci do mieszkań, ale ceny wzrosną

Na pierwszy rzut oka dopłata do zakupu mieszkania stanowi świetną wiadomość. W praktyce jednak stracą na tym wszyscy obywatele. Trzeba pamiętać, że rząd nie ma swoich pieniędzy, więc jeżeli zostaną wprowadzone dopłaty do mieszkań, to pieniądze te trzeba będzie zdobyć z podatków.

Czekać czy kupować?

Wydaje się zatem, że nie ma co czekać na obniżenie cen. Zanim jednak podejmiesz decyzję, powinieneś przemyśleć lokalizację i metraż, ponieważ te czynniki mają duży wpływ na cenę nieruchomości oraz to, czy w razie potrzeby będzie można ją sprzedać lub wynająć.

 

5 thoughts on “Czy ceny nieruchomości wzrosną w nowym roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *