Praktyczne zastosowania technologii blockchain

9

Pierwsze opisy technologii blockchain sięgają 1991 roku, ale w praktyce zastosowano ją dopiero pod koniec 2008 r. To właśnie wtedy pojawił się Bitcoin.

  1. Co to jest blockchain?
  2. Zastosowania technologii blockchain w finansach
  3. Inne przykłady użycia blockchain

Chociaż wciąż nie wszyscy chcą inwestować w kryptowaluty, warto zdać sobie sprawę z tego, że blockchain to nie tylko wirtualne pieniądze. Dzięki tej technologii można usprawnić między innymi bankowość, administrację, służbę zdrowia i rynek nieruchomości. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem w rozwój rozwiązań wykorzystujących blockchain inwestuje coraz więcej firm.

Co to jest blockchain?

Warto zacząć od poznania definicji blockchain, aby zrozumieć inne związane z nią zagadnienia. Jest to zdecentralizowana i rozproszona baza danych, która zabezpiecza przed modyfikowaniem raz zapisanych informacji.

Zastosowania technologii blockchain w finansach

Nic więc dziwnego, że od samego początku praktycznym wykorzystaniem blockchain zainteresowane są między innymi banki. Jest to świetny sposób na bezpieczne przechowywanie wszystkich zapisów bankowych, a także sprawne i tanie przekazywanie środków finansowych.

Inne przykłady użycia blockchain

Blockchain może również odmienić całą opiekę zdrowotną, ponieważ ułatwi przechowywanie dokumentacji medycznej każdego pacjenta.

9 thoughts on “Praktyczne zastosowania technologii blockchain

  1. Rewolucja blockchain dopiero nadchodzi. W obecnej chwili rządy wielu państw inwestują ogromne sumy pieniędzy w rozwój technologii, które wykorzystują blockchain. Powstają także setki start-upów, które zbierają pieniądze na rozwój i badania.
    Temat warty uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *