Plakaty ścienne – więcej niż zwykłe ozdoby

3
obraz

Podczas urządzania mieszkania lub domu skupia się uwagę głównie na sprzętach AGD i meblach, jednak równie ważne są dekoracje. Dzięki ozdobom własne lokum staje się przytulniejsze i nabiera charakteru. Jeżeli chce się niedrogo i nowocześnie udekorować mieszkanie, warto postawić na plakaty ścienne.

 

Plakaty wciąż w modzie

 

Moda na plakaty rozpoczęła się ponad dwie dekady temu, gdy szare i ponure mieszkania, urządzone meblami z PRL-u, zaczęły wypełniać kolorowe, ścienne dekoracje. Najmodniejsze były wtedy plakaty z rozkładówek magazynów dla młodzieży – wizerunki wokalistów, zespołów, sportowców i zdjęcia szybkich samochodów zdobiły pokoje większości nastolatków. Obecnie plakaty na ścianę przyjęły inną formę. Są to gustowne grafiki, które można zawieszać zamiast klasycznych obrazów.

 

Plakaty z grafiką pasują zarówno do wnętrz w nowoczesnym stylu, jak i w stylu tradycyjnym. Na szczególną uwagę zasługują grafiki w stylu skandynawskim, które uzupełniają wystrój wnętrz przepełnionych bielą i kolorami ziemi. Ciekawe są również dekoracje z grafikami rysowanymi odręcznie – jest to oryginalna alternatywa dla popkulturowego nurtu, w którym w każdym calu podkreśla się masowość produkcji.

 

Dla poprawy nastroju

 

Estetyczne wnętrza poprawiają nastrój i sprawiają, że człowiek czuje się w nich lepiej. Plakaty z napisami dodatkowo polepszają samopoczucie motywującymi hasłami. Cytaty ze słynnych dzieł literackich i filmów, a także inne hasła podnoszą pewność siebie domowników, podkreślają wartości, jakimi kierują się w życiu, a także dają poczucie, że dom jest bezpieczną przestrzenią, w której wszyscy mieszkańcy są w pełni akceptowani. Mamę z pewnością ucieszy plakat z napisem, który wyrazi jak bardzo kochają ją dzieci oraz jak doceniają jej codzienne wysiłki. Podobną ozdobą można obdarować babcię, która mieszka z dala od wnuków i tylko raz na jakiś czas widuje się z bliskimi.

 

Plakaty z napisami można zawieszać zarówno w salonie i sypialni, jak i w kuchni czy łazience. Dzięki oprawieniu ich w antyramę lub klasyczną ramkę, można zawiesić dekorację nawet w wilgotnych pomieszczeniach. Ozdoba zachowa wtedy ładne kolory i dodatkowo będzie zabezpieczona przed przypadkowym zniszczeniem przez detergenty podczas sprzątania.

 

Co ważne, plakaty z hasłami lub grafikami można łączyć w zestawy. Kilka grafik przymocowanych dekoracyjnymi klamerkami do sznurka bądź umieszczonych bezpośrednio na ścianie stworzy unikatową i wyrazistą dekorację wnętrza. Jeden zestaw może z powodzeniem zastąpić wiele innych ozdób, dzięki czemu zaoszczędzi się miejsce.

3 thoughts on “Plakaty ścienne – więcej niż zwykłe ozdoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *