tkanina materacowa

Materace są użytkowne każdej nocy przez co najmniej godzin. Pokrywające je tkaniny wchłaniają w tym czasie pot, pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała oraz zwiększają komfort snu. Jakie cechy posiadają tkaniny materacowe wysokiej jakości?

 

Tkaniny żakardowe o specjalistycznych właściwościach

 

Wysokiej jakości dzianiny materacowe produkuje się na specjalistycznych maszynach dziewiarskich, dzięki którym uzyskuje się różnorodne, atrakcyjne wzory. Struktura tkaniny składa się z wielu warstw, dlatego wierzch materaca jest puszysty, miękki i delikatny. Materiał jest pokrywany apreturą, która nadaje dzianinie właściwości antyseptyczne i antybakteryjne oraz sprawia, że stają się trudnopalne. Trwała tkanina dodatkowo powinna posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

 

Materace pokryte wysokiej klasy dzianinami są wygodne, estetyczne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nim, na materacach komfortowo czują się nawet niemowlęta i małe dzieci oraz osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze. Pokrowiec zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, reakcji alergicznych oraz dyskomfortu, który utrudnia zasypianie.

 

Zalety żakardowych tkanin materacowych

 

Nowoczesne tkaniny żakardowe oferowane przez http://trans-tex.pl/ są wykonywane z przędz funkcyjnych, wiskozowych, wełnianych, trudnopalnych poliestrowych oraz metalizowanych i węglowych. Dzięki unikalnym mieszankom włókien, otrzymywane są dzianiny, które służą niezawodnie przez lata i odpowiadają na potrzeby użytkowników. Charakterystyczną cechą dzianin Trans-Tex jest wysoka elastyczność. Ta właściwość umożliwia optymalne przygotowanie wykroju materaca oraz chroni pokrowiec przed wypychaniem. Ponadto obróbka wykończalnicza sprawia, że tkanina jest niepodatna na wchłanianie zapachów. Materac ma przyjemny zapach nawet po wieloletnim użytkowaniu.

 

Żakardowe dzianiny mogą mieć dowolny kolor, a dzięki dużym możliwościom wzorniczym wytłacza się na nich firmowe logo. Hotele mogą zamówić obicia materacy z własnym logo oraz zastosować kolorystykę zgodną z ich identyfikacją wizualną – takie rozwiązanie korzystnie wpływa na postrzeganie obiektu przez klientów.

 

Tkanina na lato i zimę

 

Aby zwiększyć komfort snu, materace są często pokrywane dzianinami na lato i zimę. Dwie strony materaca są pokryte tkaninami o odmiennych właściwościach. Warstwa na lato odprowadza wilgoć, natomiast warstwa zimowa chroni przed wychładzaniem organizmu. Materac obraca się na przeciwną stronę, gdy zmienia się temperatura w mieszkaniu i na zewnątrz, sprawiając, że wypoczynek jest efektywniejszy.

6 thoughts on “Czym cechuje się dobra dzianina materacowa?

  1. Bardzo dziękuję za poradę 🙂 Ostatnio miałam problem z doborem odpowiedniego łóżka oraz materaca – bardzo lubię dobrze się wyspać, niestety, nie było to możliwe. Zastosuję się i tak zadbam o swój sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *