Oszczędne i nowoczesne oświetlenie do obiektów użyteczności publicznej

4
żarówka

Zwykłe żarówki odeszły do lamusa. Zastąpiły je nowoczesne i oszczędne świetlówki, lampy led i halogenowe. Dzięki nim oświetlane przestrzenie nabierają oryginalnego wyglądu i są przyjazne w użytkowaniu. Jakie żarówki i lampy warto wybrać?

 

Świetlówki

 

Świetlówki przez lata były montowane w szpitalach, szkołach i w wielu obiektach użyteczności publicznej. Wymieniano je na inne żarówki ze względu na to, że emitowały szkodliwe promieniowanie UV i były mało trwałe. Obecnie produkuje się bezpieczniejsze żarówki, dzięki czemu świetlówka jest dobrym wyborem do miejsc, w których rzadko gasi się światło. Jeżeli szuka się żarówki o niskim wydzielaniu ciepła i długiej żywotności, ten model jest odpowiedni. Dodatkowo liniowa świetlówka t8 bądź świetlówki philips ułatwiają uzyskanie oświetlenia bezcieniowego, co jest znacznie trudniejsze w przypadku zwykłych żarówek.

 

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne

 

W sklepach takich jak https://magazynlamp.pl dostępne jest nie tylko oświetlenie o klasycznym przeznaczeniu, ale i oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne. Jego produkcją zajmuje się między innymi intelight. Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne korzysta z odmiennych źródeł prądu i uruchamia się w przypadku wystąpienia zagrożenia dla osób przebywających w budynku lub w przypadku awarii sieci elektrycznej. Nowoczesne oprawy działają przez długi czas nawet przy ograniczonym dostępie do zasilania i pozwalają na bezpieczne opuszczenie zagrożonego miejsca. Elementy oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego proponuje także es system.

 

Lampy metalohalogenkowe

 

Lampy tego typu są szczególnie polecane do sklepów, zakładów przemysłowych, hal sportowych, a także jako baza do tworzenia iluminacji miast, oświetlenia zewnętrznego stacji benzynowych oraz bilbordów. Ponadto lampa metalohalogenkowa może być stosowana w akwarystyce, zwłaszcza morskiej. Metalohalogenkowe oświetlenie wyróżniają: białe światło, które przypomina światło dzienne, długa żywotność oraz wysoka skuteczność świetlna. Co więcej, lampy tego rodzaju idealnie oddają barwy otoczenia.

 

Żarówki led

 

Żarówki led osram lub innego producenta cechują się wysoką trwałością, sięgającą nawet 50 tysięcy godzi pracy. Żarówki tego typu słabo się nagrzewają, a także mogą świecić na dowolny kolor bez konieczności zakładania barwnych filtrów. Cena eksploatacyjna żarówek led jest niezwykle niska w porównaniu do tradycyjnych, wycofanych z użytku żarówek 100-watowych. Led osram nie emituje promieniowania UV, dzięki czemu jest pozbawiony szkodliwego wpływu na wzrok oraz na dzieła sztuki. Ponadto, lampy led są niewrażliwe na częste włączanie i wyłączanie.

4 thoughts on “Oszczędne i nowoczesne oświetlenie do obiektów użyteczności publicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *