Jak wziąć pożyczkę online?

5

Marzysz o spełnieniu swojego marzenia, ale potrzebujesz do tego ekstra gotówki. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się czym jest pożyczka online, na jakich zasadach działa oraz na czym polega ranking pożyczkodawców.

 

Czym charakteryzuje się pożyczka online?

Pożyczka online daje możliwość wzięcia pożyczki bez wychodzenia z domu. Dzięki niej można łatwo i wygodnie zyskać dodatkowe środki. Pożyczka online sprawdzi się w nagłych sytuacjach. Wybierając ofertę należy jednak zwrócić uwagę, aby nie były wpisane żadne dodatkowe koszty. Dużym plusem takiego zobowiązania jest fakt, że to pożyczka przez internet na konto.

Aby wziąć pożyczkę online należy spełnić kilka warunków. Należy być pełnoletnim, posiadać ważny dowód osobisty, stały adres zamieszkania na terenie Polski, mieć rachunek osobisty w polskim banku. Dodatkowo należy podać aktualny adres e-mail oraz numer telefonu u polskiego operatora. Niektórzy z pożyczkodawców wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej oraz spłaconych zobowiązań w danej firmie.

Jakie formalności należy spełnić, aby wziąć pożyczkę?

Jeżeli spełnia się powyższe elementy można śmiało starać się o wzięcie pożyczki. Proces jest stosunkowo szybki i składa się z kilku kroków. Pierwszym krokiem jest wybór pożyczkodawcy, wybranie kwoty, którą chce się wziąć oraz okres w jakim chce się spłacać.

Kolejny etapem jest wypełnienie wniosku o pożyczkę. Należy uzupełnić go o dane wskazane powyżej. To bardzo ważny krok, który decyduje o przyznaniu pożyczki.

Następna część to weryfikacja tożsamości. W większości przypadków jest to wysłanie przelewu na symboliczny 1 grosz lub 1 złoty na wskazany rachunek bankowy. Następnie należy czekać na podjęcie decyzji przez pożyczkodawcę. Najczęściej trwa ona od kilkunastu minut do jednego dnia roboczego. W tym czasie otrzymuje się również wskazaną kwotę pieniędzy na konto.

Pożyczkę należy spłać w wyznaczonych przez firmę terminach. Firmy pożyczkowe cechują się bowiem wysokimi kwotami (odsetki) za wpłaty po terminie. Ze szczegółami opłat warto zapoznać się przed zawarciem umowy.

Ranking pożyczek online

W internecie systematycznie publikowane są rankingi ofert pożyczek online. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/. W zestawieniu brane są pod uwagę takie elementy jak: czas wypłaty, maksymalna kwota do wzięcia, dodatkowe promocje np. pierwsza pożyczka gratis.

Wśród firm wysoko zestawionych w rankingu są: Finbo, ekstraportfel.pl, lendon.pl, czy też AlfaKredyt.

 

Na jaki cel chcielibyście wziąć pożyczkę online?

5 thoughts on “Jak wziąć pożyczkę online?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *