Spraw, by okno stało się dekoracją

okno

Okno nie tylko zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrza – jest również jego ozdobą. Najlepiej prezentuje się, gdy zdobią je estetycznie wykonane firanki. Jakie firany są obecnie w modzie?

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki w pokoju dziecięcym pełnią dwie funkcje. Dzięki nim wnętrze staje się przytulniejsze, a dziecko czuje się bezpieczniejsze, gdy przebywa w pokoju bez rodziców. Firanki dla dzieci dostępne obecnie w sklepach takich jak kasandra.com.pl są ozdobione wizerunkami postaci z ulubionych bajek maluchów. Dzieci są szczęśliwe, gdy okna w ich pokojach zdobią Księżniczka Zosia, Nemo czy też zwierzęta z całego świata.

Firanki do salonu

Firanki przez kilka lat były usuwane z salonów i zastępowane roletami. Często okna w salonie pozostawały też puste, zgodnie z modą na styl skandynawski. Obecnie wraca się do firan, które prezentują się estetycznie i zapewniają więcej intymności. Firanka do salonu jest również doskonałym sposobem na ocieplenie wnętrza, jeśli nie przepada się za dywanami i innymi ozdobami.

Firany do salonu są dostępne w wielu wzorach i długościach, dzięki czemu bez trudu można dopasować je do wielkości okna. Firanki balkonowe, klasyczne lub pasujące na okna o szerokości kilku metrów, wykonywane są z żakardu, woalu, tiulu, organdyny, markizety i wielu innych materiałów. Wśród nich dostępne są firanki gotowe, przygotowywane na specjalne zamówienie oraz na okna standardowej wielkości, a także firanki na metry.

Firanki do salonu wyróżnia duża ilość zdobień. Bogate dekoracje w postaci draperii, żabotów, koralików czy frędzli sprawiają, że salon świetnie spełnia swoje funkcje – zachęca do wypoczynku i przyjmowania w nim gości. Jeżeli woli się gładkie firany o tradycyjnej formie, można postawić na klasyczne dekoracje okienne uszyte z wysokiej jakości koronek.

Firany makarony

Firanki makarony charakteryzują się specyficzną budową. Składają się z wielu połączonych ze sobą sznureczków, które tworzą luźno opadającą firanę. Tego typu modele dobrze sprawdzają się jako firanki balkonowe lub firany na okna o wysokości całej ściany. W nowoczesnych, oryginalnych aranżacjach makarony lub firanki o formie sieci mogą zastąpić klasyczne firanki do kuchni lub do sypialni.

Makarony mogą zasłaniać całe okno, bądź być fantazyjnie upinane na bokach, w sposób podobny jak zasłony. Firanki tego rodzaju są wyjątkowo lekkie, a ich użytkowanie nie sprawia żadnych problemów – po wypraniu można zawiesić je bez potrzeby wcześniejszego prasowania. Łatwe jest również ich wieszanie, gdyż firany makarony nie wymagają drapowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *