Wyjeżdżasz na weekend do Krakowa? Zobacz, jakich atrakcji nie można przegapić

0
Kraków

Kraków przyciąga co roku setki tysięcy turystów, którzy chcą na własnej skórze poczuć urok tego magicznego miasta i skorzystać z szeregu atrakcji, jakie im ono oferuje. Jeśli wybierasz się na weekend do Krakowa, nasz krótki przewodnik może pomóc Ci wybrać wydarzenia i miejsca, w których po prostu nie można nie być.

Kraków – atrakcje, które trzeba zobaczyć

Jedną z dość oczywistych atrakcji stolicy Małopolski są wielowiekowe zabytki. Każdy z nas choć raz słyszał o Sukiennicach, Kościele Mariackim czy Wawelu. Tych pomników historii na pewno nie można pominąć. Po całodziennym zwiedzaniu i uczty dla ducha, warto mieć i też coś dla ciała. Zadbają o to pracownicy Parku Wodnego, w którym można zrelaksować się i odczuć dziecięcą radość, będąc w każdym wieku. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i lokalizacji obiektu można znaleźć, wchodząc na stronę internetową http://www.parkwodny.pl/.

Wszystkie smaki miasta

Będąc w Krakowie, nie sposób nie wybrać się na Kazimierz – dzielnicę Krakowa, w której na każdym kroku czuć ślady historii. Stara Synagoga jest jednym z najstarszych tego typu obiektów, które przetrwały do dziś na terenie Europy. Kulinarnych rozkoszy można zaznać w licznych knajpkach, kuszących nas smakami odwołującymi się do różnych kultur. Smaczne jedzenie można znaleźć też w słynnym Okrąglaku na placu Nowym, w którym bezapelacyjnie rządzą zapiekanki. Warto również wybrać się szlakiem krakowskich restauracji wyróżnionych w 2017 roku Plakietami Przewodnika Michelin. Na prestiżowej liście znalazła się m.in. Miodova, Pod Baranem, Szara Kazimierz, Wentzl czy Zakładka.

Kulturalny Kraków

Dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu w stolicy Małopolski jest Pracownia i Muzeum Witrażu, która podtrzymuje rzemiosło kultywowane przez Krakowski Zakład Witrażów S. G. Żeleński. Innym miejscem godnym odwiedzenia jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z trwającą obecnie wystawą prac Stanisława Wyspiańskiego czy Galeria Plakatu w Krakowie.

Robotnicza Nowa Huta – pamiątka po socjalizmie

Nowa Huta, będąca jedną z dzielnic Krakowa, przez jej mieszkańców od zawsze była traktowana jako – jedyny w swoim rodzaju – odrębny byt. To tu znajduje się Nowohuckie Centrum Kultury z wystawami prac Zdzisława Beksińskiego. Choćby dla tej wystawy warto odwiedzić dość odległą od starego miasta dzielnicę. Będąc na Nowej Hucie, można zwiedzić też jeden z najstarszych krakowskich kościołów oraz kopiec Wandy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *