okno

Okno nie tylko zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrza – jest również jego ozdobą. Najlepiej prezentuje się, gdy zdobią je estetycznie wykonane firanki. Jakie firany są obecnie w modzie?

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki w pokoju dziecięcym pełnią dwie funkcje. Dzięki nim wnętrze staje się przytulniejsze, a dziecko czuje się bezpieczniejsze, gdy przebywa w pokoju bez rodziców. Firanki dla dzieci dostępne obecnie w sklepach takich jak kasandra.com.pl są ozdobione wizerunkami postaci z ulubionych bajek maluchów. Dzieci są szczęśliwe, gdy okna w ich pokojach zdobią Księżniczka Zosia, Nemo czy też zwierzęta z całego świata.

Firanki do salonu

Firanki przez kilka lat były usuwane z salonów i zastępowane roletami. Często okna w salonie pozostawały też puste, zgodnie z modą na styl skandynawski. Obecnie wraca się do firan, które prezentują się estetycznie i zapewniają więcej intymności. Firanka do salonu jest również doskonałym sposobem na ocieplenie wnętrza, jeśli nie przepada się za dywanami i innymi ozdobami.

Firany do salonu są dostępne w wielu wzorach i długościach, dzięki czemu bez trudu można dopasować je do wielkości okna. Firanki balkonowe, klasyczne lub pasujące na okna o szerokości kilku metrów, wykonywane są z żakardu, woalu, tiulu, organdyny, markizety i wielu innych materiałów. Wśród nich dostępne są firanki gotowe, przygotowywane na specjalne zamówienie oraz na okna standardowej wielkości, a także firanki na metry.

Firanki do salonu wyróżnia duża ilość zdobień. Bogate dekoracje w postaci draperii, żabotów, koralików czy frędzli sprawiają, że salon świetnie spełnia swoje funkcje – zachęca do wypoczynku i przyjmowania w nim gości. Jeżeli woli się gładkie firany o tradycyjnej formie, można postawić na klasyczne dekoracje okienne uszyte z wysokiej jakości koronek.

Firany makarony

Firanki makarony charakteryzują się specyficzną budową. Składają się z wielu połączonych ze sobą sznureczków, które tworzą luźno opadającą firanę. Tego typu modele dobrze sprawdzają się jako firanki balkonowe lub firany na okna o wysokości całej ściany. W nowoczesnych, oryginalnych aranżacjach makarony lub firanki o formie sieci mogą zastąpić klasyczne firanki do kuchni lub do sypialni.

Makarony mogą zasłaniać całe okno, bądź być fantazyjnie upinane na bokach, w sposób podobny jak zasłony. Firanki tego rodzaju są wyjątkowo lekkie, a ich użytkowanie nie sprawia żadnych problemów – po wypraniu można zawiesić je bez potrzeby wcześniejszego prasowania. Łatwe jest również ich wieszanie, gdyż firany makarony nie wymagają drapowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *