Wiele osób zastanawia się, czy w 2021 roku warto jeszcze kupić PlayStation 4 lub Xboxa Ona. Pojedynek tych dwóch konsoli wywołał wiele emocji wśród graczy jeszcze przed ich premierą i wygląda na to, ze toczy się on nadal. Co prawa przeniósł się on na nowsze wersje i nowsze generacje, czyli PS5 i Xbox Series X/S, ale gdzieś tam ciągle toczy się on w ich tle. Czego zatem dotyczy spór? Czy warto w 2021 roku zastanawiać się nad zakupem tych dwóch konsoli? Podpowiadamy!

Czy w 2021 roku warto kupić sprzęt z poprzedniej generacji?

Warto. Z pewnością. Jednak musimy liczyć się z tym, że wybór tak naprawdę wcale nie musi być taki oczywisty, jakby mogło się wydawać. Jednak patrząc na te cuda z dystansu, przekonamy się, że przede wszystkim na pierwszy rzut oka widoczna jest wcale nie mała dysproporcja między nimi. Wspomnieć więc należy, że według ostatnich danych, jakie są dostępne, Sony sprzedało ponad 115 milionów egzemplarzy PlayStation 4. Jednak co w przypadku Xboxa? Otóż firma Microsoft nie podzieliła się nigdy oficjalnymi informacjami na ten temat. Jednak analitycy nie śpią i ich zdaniem Xbox nie dobił nawet do połowy tej liczby, którą osiągnęła firma Sony. Nie oznacza to jednak wcale, że konsole z rodziny Xbox One są gorsze od swojej japońskiej konkurencji.

PS4 czy Xbox One  – którą z nich wybrać w 2021 roku?

Niestety, ale odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa i oczywista, bo zarówno PS4 jak i Xbox One mają nam ciągle dużo do zaoferowania, mimo że doczekały się te konsole swoich następców. Jedyne co jest pewne to fakt, że niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, z pewnością spędzimy wiele godzin na świetnej zabawie podczas grania.

Ale dlaczego w ogóle warto rozważać zakup PlayStation 4 i Xbox One, skoro ich premiera miała miejsce ponad rok temu? Otóż do nas przede wszystkim przemawia fakt, że jak dotychczas nie pojawiło się aż tak dużo nowych gier, które byłyby warte zainwestowania w nowy sprzęt. Ponadto w niektórych sklepach ciągle jest problem z dostępnością PS5. CO więcej – sporo nowych gier także będzie działać na PS 4 oraz Xbox One.

Dlaczego warto kupić PlayStation 4 lub Xbox One?

Otóż premiera tych najstarszych modeli konsol miała miejsce w 2013 roku i zdążyła już mocno zmaleć. Podobnie z grami, które są im dedykowane – możemy je kupić już za grosze. Podobnie w przypadku PS4 oraz Xbox One, które radzą sobie doskonale, ale ich ceny znalazły ze względu na to, ze doczekały się one swoich następców. Co zatem jednak wybrać? Którą z nich kupić?

Nadszedł czas na porównanie.

Porównanie PS4 oraz Xbox One

Pominiemy tutaj różne cyferki i liczby, które dla wielu osób nic nie wnoszą. Dla nas najważniejszym kryterium przy zakupie konsoli są właśnie gry. Tutaj zdecydowanie wygrywa firma Sony, która reklamuje reklamują tytuły ekskluzywne na PlayStation. Nie ma się co dziwić – Spider-Man, seria Uncharted, The Last of Us, God of War, Bloodborne czy chociażby Gran Turismo są mocnymi argumentami przemawiającymi za PS4.

Jednak dla wielu graczy Xbox One ma w sobie to coś i mimo, że popularne serie typu Halo czy Gears of War są w jakimś tam stopniu lubiane i znane, wydaje się jednak, że nie skradły tak wielu serc, jak exclusivey z PlayStation. Prawdziwą furorę robi tu jednak Forza Horizon i Forza Motorsport, które napędzają klientów dla Microsoftu i miłośników konsoli Xbox One. Tutaj jednak mamy pewien haczyk, bo należy brać pod uwagę, że największe hity z Xbox One dostępne są także na PC. Niestety, ale dla  Xbox One nie znajdziemy ekskluzywnych tytułów tak jak w przypadku Play Station. I to z pewnością  przyczyniło się do słabszej sprzedaży konsol Microsoftu.

Podsumowanie

Osoby, które są więc zainteresowane ekskluzywnymi tytułami od Sony, wybiorą zapewne PlayStation 4. Jednak pamiętajmy także, że jeśli wybierzemy Xbox One, znajdziemy tutaj dostęp do świetnych tytułów, które są już z nami w abonamencie. Cóż, z pewnością wybór nie jest łatwy i oczywisty, bo te dwie konsole są warte grzechu. Jednak przed podjęciem decyzji warto sprawdzić w co chcecie grać i niech to będzie kwestią decydującą. A podobno to gry kupie się do konsoli, a nie odwrotnie. No cóż – my uważamy inaczej.

1 thought on “PS4 czy Xbox One?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *