Nowoczesne telewizory 2021 – jak wybrać idealny sprzęt ze Smart TV?

1

Nowoczesne telewizory 2021 — jak wybrać idealny sprzęt ze Smart TV?

Chcesz kupić nowy telewizor? W takim razie wybierz taki, który zapewni Ci najwyższy poziom domowej rozrywki. Aktualnie technologie stosowane w telewizorach pozwalają na znaczne więcej niż jeszcze kilka lat temu. Sprawdź więc, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów. 

Telewizor to urządzenie, bez którego większość osób po prostu nie wyobraża sobie codzienności. Można śmiało stwierdzić, że jest on bowiem centrum domowej rozrywki. Można oglądać na nim ulubione filmy i seriale w jakości full hd, grać w emocjonujące gry, słuchać muzyki wprawiającej w wyśmienity nastrój. Obecnie zresztą, dzięki technologii Smart TV, telewizory pozwalają na jeszcze więcej dobrego. Wybór nowoczesnych urządzeń jest jednak tak duży, że samo kupno nowego urządzenia może okazać się naprawdę niezwykle wymagającym zadaniem. Dlatego też, zanim udasz się na zakupy, koniecznie dowiedz się, na jakie parametry oraz inne elementy specyfikacji należy zwrócić uwagę, by dopasować sprzęt idealnie do indywidualnych wymagań i potrzeb. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek.

Rodzaj wyświetlacza w telewizorach — telewizor LED, LCD, QLED, OLED, jaki wybrać?

Jedną z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor, jest rodzaj jego wyświetlacza. Obecnie w tym obszarze jest do wyboru kilka opcji i z każdym rokiem branża wciąż zaskakuje coraz to lepszymi innowacjami. W związku z tym standardy związane z wyborem wyświetlacza także często się zmieniają. Warto więc postawić na taki, który zapewni Ci najlepszą jakość oglądania jak najdłużej. Jeśli chodzi o typy technologii podświetlenia, wyróżnić można przede wszystkim telewizor LED, LCD,QLED oraz telewizor OLED. Czym się od siebie różnią?

Telewizory LED to urządzenia działające podobnie jak telewizor LCD. Jest to jedna ze starszych technologii. Jednocześnie jednak warto zaznaczyć, że sprawdza się ona naprawdę świetnie. Dzięki temu, że diody LED podświetlają krawędzie telewizora, obraz jest mocno skontrastowany. OLED to natomiast nieco nowsza technologia. Polega ona na zastosowaniu diod organicznych, które dzięki niewielkim rozmiarom pozwalają na uzyskanie ultracienkiego ekranu. Wybierając telewizor LG OLED, zyskujesz maksymalną głębię obrazu. Telewizory Samsung oferują także ekrany QULED. To technologia, która opiera się o kropki kwantowe, które sprawiają, że kolory stają się idealnie nasycone, a jasność jest jeszcze większa. Dodatkowo HDR High Dynamic Range, czy dolby vision potęguje ten efekt.

Technologia NeoQLED i HDR w telewizorach Samsung — co ją wyróżnia?

Samsung nie próżnuje, jeśli chodzi o wprowadzanie innowacji w świat sprzętów RTV. Neo QLED to obecnie najnowsza technologia zastosowana w telewizyjnych wyświetlaczach tego właśnie producenta. To prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o zaawansowanie i jakość ekranów. NeoQLED to bowiem połączenie kilku nowoczesnych technologii w jedną. Zastosowano tu Quantum Dot, czyli kropki kwantowe, Quantum Mini LED oraz procesor AI Neo Quantum. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Obecnie telewizory samsung z Neo QLED, dostępne są już w sprzedaży — jeśli więc szukasz niepowtarzalnych wrażeń i unikalnej klasy wyświetlania obrazu, to będzie doskonały wybór.

Rozdzielczość ekranu — jaka jest najbardziej optymalna?

Rozdzielczość ekranu to jeden z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze telewizora. Od niego zależy bowiem jakość wyświetlanego obrazu. Obecnie największą popularnością cieszą się przede wszystkim ekrany o rozdzielczości 1920 × 1080, czyli full HD. Telewizory HD pozwalają uzyskać naprawdę dobry obraz, a jednocześnie dostępne są w niskich cenach. Full HD to świetny wybór, jeśli nie częstotliwość odświeżania ekranu jest dla Ciebie najważniejsza.

Jeśli jednak jakość obrazu ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, lepszym wyborem może okazać się ekran z technologią wyświetlania 4K lub nawet 8K. Obecnie coraz więcej urządzeń dysponuje takimi parametrami. I chociaż telewizory takie są droższe, to jednak stanowią świetną inwestycję na przyszłość.

Przekątna ekranu, czyli jaki rozmiar telewizora wybrać?

Tak częstotliwość odświeżania ekranu, czy też technologia HDR są ważne. Jednak czasem warto zwrócić uwagę także na inne kwestie. Wielkość ekranu ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa na komfort korzystania z telewizora. Obraz nie powinien być ani za mały, ani za duży. Jak więc wybrać optymalne wymiary? To całkiem proste — przy dostosowywaniu rozmiaru ekrany, należy kierować się przede wszystkim tym, jaka odległość będzie dzielić telewizor od miejsca jego oglądania. Jeśli masz małe mieszkanie i sofa ustawiona jest nie dalej niż 3 metry od urządzenia, ekran o przekątnej 40” będzie idealny. Zasada jest więc prosta — im większa odległość, tym większy telewizor.

Telewizory Smart TV — Must have w 2021!

W dzisiejszych czasach chyba już nawet nie warto zastanawiać się, czy warto kupować inteligentne telewizory. Urządzenia wyposażone w technologię Smart TV, czy też nawet Samsung business TV są już powszechnie dostępne w sklepach takich jak https://www.neonet.pl/telewizory-i-rtv/telewizory.html. Co najważniejsze, są to naprawdę tanie telewizory. Smart TV zwiększa możliwości urządzenia i pozwala cieszyć się dostępem do licznych aplikacji, takich jak Android TV, czy też Apple TV. Jeśli chcesz natomiast oglądać telewizję, zwiń Smart TV i ciesz się dostępnymi programami.

 

1 thought on “Nowoczesne telewizory 2021 – jak wybrać idealny sprzęt ze Smart TV?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *