Zmień stary telewizor w smart TV. Jak to zrobić?

4
Zmień stary telewizor w smart TV. Jak to zrobić?

Smart TV to spore udogodnienie i możliwość oglądania na telewizorze materiałów, które nie są dostępne w telewizji. Nie bez znaczenia jest też dostęp do serwisów takich takich Netflix czy YouTube.

  • Raspberry Pi. Czemu warto podłączyć je do telewizora?
  • Jakie akcesoria będą również niezbędne?

Nie każdy jednak wie, że funkcjonalność bardzo mocno zbliżoną do nowoczesnych telewizorów może zyskać również stary odbiornik. Wystarczy podłączyć do niego TV boxa lub mikrokomputer taki jak Raspberry Pi.

Raspberry Pi. Czemu warto podłączyć je do telewizora?

Raspberry Pi. Czemu warto podłączyć je do telewizora?Raspberry Pi w najtańszej wersji kosztuje mniej niż sto złotych. To dużo mniej niż jakikolwiek sprzęt typu smart TV. Po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, może on służyć do odtwarzania filmów, muzyki czy teledysków, a po podłączeniu tunera – także odbioru telewizji. Istnieje również możliwość zainstalowania programów pozwalających na emulację gier na stare platformy.

Jakie akcesoria będą również niezbędne?

Do realizacji takiego projektu potrzebne będą również inne akcesoria – dedykowany zasilacz, pilot lub bezprzewodowa klawiatura, a także okablowanie. W przypadku odbiorników nieposiadających złącza HDMI, konieczne będzie też użycie odpowiedniego konwertera.

4 thoughts on “Zmień stary telewizor w smart TV. Jak to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *