Toruń

Toruń – miasto pierników i Mikołaja Kopernika. Stanowi przepiękny i nasycony historią teren w północnej Polsce, doceniony w 1997 roku poprzez wpisanie go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na przestrzeni lat układ miasta niewiele się zmieniał, a to dzięki temu, że Toruń jest jednym z nielicznych miast, których nie zniszczyła II wojna światowa. Zachowały się gotyckie oraz średniowieczne zabudowania. Unikalne zabytki, klimatyczne kamienice, elementy współczesnej sztuki, bogata oferta kulturalna – to wszystko wpływa na atrakcyjność Torunia i powoduje, że warto do niego przyjechać i zostać nieco dłużej.

Dłuższy pobyt wiąże się rzecz jasna z koniecznością znalezienia hotelu w Toruniu, gdzie moglibyśmy wypocząć po korzystaniu z uroków miasta. Bez wątpienia każdy (nawet najbardziej wymagający turysta) w bogatej ofercie znajdzie coś dla siebie.

Od czego rozpocząć poszukiwania hotelu?

Istnieje wiele kryteriów (i tym samym różnic) dzięki którym możemy znaleźć idealny dla siebie hotel w Toruniu. Pomocne w tym będą dostępne w internecie wyszukiwarki noclegów, które dzięki opcji filtrowania wyników wyświetlą tylko te miejsca, które spełniają nasze oczekiwania.

Podstawową kwestią, którą na początku musimy ustalić to cena – ile chcemy zapłacić za nocleg albo raczej ile jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć? Tu bez wątpienia wpływ będzie miała również długość pobytu. Niektóre hotele w Toruniu posiadają promocję – im dłużej zostaniemy tym tańszy będzie nocleg. Jeśli ustalimy już ilość dni oraz kwotę, którą przeznaczymy, możemy przejść do wyboru konkretnych udogodnień. Co powinno znajdować się w hotelu? Jakiego standardu szukamy? Co powinno znajdować się w pokoju? Te i wiele innych kwestii zaznaczamy w ramach filtrów. Później nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć idealny dla nas hotel w Toruniu.

Jaki hotel wybrać?

Kwestia wyboru konkretnego hotelu zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Możemy wybrać nocleg w nieco odległym od centrum zakątku miasta, w małej kwaterze, gdzie z okien będziemy spoglądać na pełną uroku okolicę. Równie dobrze możemy wybrać hotel tuż przy rynku, aby po skorzystaniu z uroków nocnego Torunia szybko znaleźć się w hotelu. Nie ma lepszego i gorszego rozwiązania – powinno być ono dopasowane do naszych preferencji.

Ci, którzy chcą znaleźć nocleg w centrum Torunia, mogą wybrać hotel Ibis lub Mercure. W zależności od poszukiwanego standardu każdy znajdzie tam coś dla siebie. To dobre rozwiązanie również dla tych osób, które znają te sieci hoteli z innych miast i nie chcą ryzykować spania w całkowicie nowej i nieznanej kwaterze. Te hotele oferują w Toruniu klimatyzowane pokoje z łazienkami. Hotel Ibis Budget znajduje się tuż przy starówce, z kolei Mercure jest oddalony o ok. 15 min. od centrum.

Toruń – miasto warte uwagi

Toruń zdecydowanie jest jednym z miast, do których warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę. Ilość oferowanych atrakcji wymaga spokojnego poznania ich uroku i tym samym spędzenia w tym urokliwym zakątku nieco więcej czasu. W Toruniu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik historii czy też współczesnej sztuki, jak i osoba prowadząca bogate życie towarzyskie i kulturalne.

Bez trudu każdy znajdzie również dla siebie odpowiedni hotel w Toruniu. Wystarczy sprecyzować, czego i w jakiej cenie szukamy. Później pozostaje tylko wybrać obiekt i… przyjechać do Torunia. Zapewne część osób, gdy choć raz zawita w progi tego miasta to jeszcze nie raz tutaj wróci. Do tego, bądź innego hotelu w Toruniu, ale ponownie przyjedzie, aby poczuć magiczną atmosferę tego miejsca.

 

40 thoughts on “Z wizytą w mieście Kopernika

  1. Raczej nie skorzystam. Bardzo nie lubię niemieckiej architektury bo jest dla mnie za surowa – takie miasta po prostu nie przypadną mi do gustu.

  2. 20 lat mieszkałem w Toruniu zanim wyjechałem na studia. Polecam każdemu to miasto kto lubi pozwiedzać i nie lubi zbyt dużego tłoku (jak np. w Krakowie). Mam nadzieję, że macie w planach odwiedziny Torunia w 2020 roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *