Wiosna to najlepszy czas, aby rozpocząć sezon biegowy

0
bieganie

Wiele osób na czas zimy całkowicie rezygnuje z aktywności fizycznej. Poniekąd można taki stan rzeczy usprawiedliwić biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, jednak nie do końca. Są przecież dziesiątki innych form ruchu, które można realizować bez konieczności wychodzenia z domu. Nie ma co się teraz nad tym rozwodzić.

Stało się. Zima już za nami, za oknem wiosna a nam jakby ciężej. Nawet nie zauważyłeś, kiedy przybyło Ci kilka dodatkowych kilogramów i kondycja jakby się pogorszyła. Najwyższy czas, aby zadbać o swoje ciało, jeśli jeszcze chcesz zdążyć przed latem.

Nie przeceniaj swoich możliwości

 Jak to mówią – nie od razu Rzym zbudowano. Nie oszukuj się, gromadzonego przez kilka ostatnich miesięcy tłuszczu niestety nie uda Ci się zrzucić w tydzień. Czeka Cię naprawdę ciężka praca do wykonania której potrzebujesz sporo motywacji i odrobiny samozaparcia.

Zacznij od krótkich dystansów. Sprawdź, na ile możesz sobie pozwolić. Jeśli poczujesz, że zaczyna brakować Ci sił to Twój organizm daje Ci znać, żebyś mu trochę odpuścił. Nie zniechęcaj się. Z każdym dniem będziesz silniejszy, a dystanse przez Ciebie pokonywane będą coraz dłuższe.

Bierz jednak pod uwagę, że jeśli chcesz zrobić formę przed latem, by w sezonie wakacyjnym móc bez większych oporów pokazać się w stroju kąpielowym to jest to ostatni moment, żeby się za siebie zabrać.

Pamiętaj o odpowiednim obuwiu

 Każdy doświadczony biegacz wie, że największą rolę podczas biegu odgrywają dobrze dobrane buty trailowe. Nie posiadając tego rodzaju obuwia możemy zapomnieć tak naprawdę o bieganiu, gdyż w zwykłych trampkach może zwyczajnie stać nam się krzywda. O kontuzję nietrudno, a chyba nikt nie chce w sezonie wiosenno-letnim poruszać się o kulach.

Buty do biegania w terenie to ciężki wybór dla niejednego biegacza. Są one dedykowane głównie osobom, które przymierzają się do startu w biegach górskich, terenowych maratonach i ultramaratonach. Każda osoba, której marzy się wzięcie udziału w tego typu wydarzeniu już teraz powinna zainwestować w dobre buty do biegania w terenie. Na tym nie można oszczędzać, a jeśli spróbujemy to zrobić to możemy to przypłacić ostrą kontuzją.

Obuwie typu trail sprawdzi się również podczas biegania po naturalnej, zróżnicowanej wysokościowo powierzchni. Pamiętaj by wybrane przez Ciebie buty były przede wszystkim wygodne, gdyż jakiekolwiek otarcia powstałe podczas biegu mogą mocno dać Ci się we znaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *