Kitesurfing gwarancją udanych wakacji

1
kitesurfing

Choć mamy dopiero kwiecień i zanim nadejdzie czas letniego wypoczynku czeka nas jeszcze weekend majowy, to mimo wszystko jest to odpowiednia pora, aby zainteresować się tym, gdzie spędzimy nasz długo wyczekiwany urlop. Jak wybrać miejsce idealne, które pozwoli nam wypocząć i na chwilę zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego?

W pierwszej kolejności weź pod uwagę to, czego oczekujesz od swoich wakacji. Marzy Ci się błogi wypoczynek czy może zaliczasz się do tych osób, które nawet chwili nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu? Chcesz zwiedzać i uprawiać sporty wodne? Wybierz miejsce, które będzie temu sprzyjało, gdzie będą dziesiątki różnych atrakcji turystycznych i gdzie warunki pogodowe będą idealne do surfowania czy żeglowania po morzu.

A może kitesurfing? 

Słyszałeś już może o popularnym ostatnimi czasy kitesurfingu? Sporo osób ten rodzaj aktywności fizycznej nadal myli z windsurfingiem. Choć oba sporty wodne są do siebie bardzo podobne to jednak kitesurfing od windsurfingu różni się między innymi sposobem prowadzenia deski. Jak zatem to wygląda? Deskę prowadzi się w dokładnie taki sam sposób jak podczas jazdy na fali, czyli na krawędzi, w odróżnieniu od znanego wszystkim windsurfingu, gdzie deska prowadzona jest płasko.

Uważasz, że kitesurfing można uprawiać tylko na drugim końcu świata? Nic bardziej mylnego! Równie dobrze możesz popływać na desce dzierżąc latawiec w dłoni po naszym Bałtyku, bez konieczności przemierzania połowy kuli ziemskiej. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddać się tej przyjemności na akwenach słodkowodnych. To gdzie spędzisz swój urlop zależy przecież tylko i wyłącznie od Ciebie oraz budżetu, jakim dysponujesz.

Pamiętaj o wyprawce

Jeśli poważnie myślisz nad oddaniem się wodnej przyjemności podczas urlopu to już teraz zaopatrz się w odpowiedni sprzęt. Nie przepłacaj w małych sklepikach umiejscowionych w nadmorskich miejscowościach, gdzie za najbardziej podstawowe gadżety będziesz musiał zapłacić kroci. Zajrzyj do sklepu https://www.live2fly.ie/ i sprawdź, jakie akcesoria możesz kupić w stosunkowo niskich cenach.

Nie zapomnij także o skorzystaniu z lekcji kitesurfingu u profesjonalisty, który odpowiednio przygotuje Cię do prawidłowego zachowania na morzu. Pamiętaj, że woda jest zdradziecka i nierozsądnie jest wchodzić na deskę samemu, jeśli do tej pory nie mieliśmy żadnej styczności ze sportami wodnymi z kategorii surfing.

1 thought on “Kitesurfing gwarancją udanych wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *