Wiosenne porządki w szafie – jakie ubrania zostawić, a jakie oddać?

9
wiosenne porządki w szafie ubrania

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a to oznacza, że już niedługo będzie można pomyśleć o wymianie garderoby zimowej na wiosenną. Sprawdź, które ubrania oddać, a które warto zatrzymać na dłużej. 

Płaszcze o ponadczasowym kroju

W swojej szafie warto trzymać ubrania o ponadczasowych krojach, które sprawdzą się nie tylko wtedy, kiedy panuje na nie moda. Do takich klasycznych modeli ubrań możemy zaliczyć trencze lub klasyczne prochowce w kolorach beżowym, granatowym lub szarym. Dobrane odpowiednio pod kątem sylwetki, zawsze będą prezentować się modnie i z klasą. 

Jeansy, które nie wychodzą z mody

Spodnie to kolejna kategoria wśród ubrań, w której możesz wyłowić ponadczasowe perełki. Jeansy rurki czy jeansy z prostymi, klasycznymi nogawkami królują na modowych wybiegach niezależnie od sezonu, zatem warto trzymać w szafie parę, która jest odpowiednio dobrana do twojej sylwetki. Klasyczne jeansy zestawisz zarówno z elegancką koszulą, jak i ze sportowym t-shirtem lub gładką bluzką.

Nowy strój treningowy na wiosnę

Jeśli wraz z nadejściem wiosny planujesz rozpocząć aktywne i systematyczne treningi na siłowni lub na zajęciach w klubach fitness, sprawdź, jak wygląda twój zestaw do ćwiczeń. Może się bowiem okazać, że zarówno buty treningowe damskie, jak i legginsy czy top sportowy wymagają szybkiej wymiany. Odzież sportowa powinna być dostosowana do typu aktywności, który uprawiasz. Odpowiednio dobrane buty treningowe damskie zapewnią ci optymalne wsparcie podczas treningu.

Pozbądź się z szafy nienoszonych ubrań

Jeśli zrobisz solidny przegląd rzeczy z szafy i wyjmiesz z niej wszystkie swoje ubrania, to z pewnością odnajdziesz na dnie rzeczy, których nie miałaś na sobie od roku albo i dłużej. To niezawodna oznaka tego, że nie miałaś chęci nosić tych ubrań, coś ci w nich nie pasowało lub zwyczajnie to one przestały pasować. Zostawianie takich rzeczy w szafie nie ma sensu, gdyż tylko zabiera wolną przestrzeń i wprowadza zamieszanie do garderobianego wnętrza. Zrób solidną selekcję i zostaw te ubrania, które lubisz i w których regularnie chodzisz. 

Stwórz przemyślane, gotowe zestawy ubrań

Dobrym sposobem na to, aby zrobić selekcję ubrań z szafy jest stworzenie gotowych zestawów z pojedynczych sztuk odzieży. Pomyśl o tym zadaniu tak, jakbyś miała stworzyć kilka outfitów korzystając z kilku sztuk odzieży, które masz w swojej szafie. Szybko zobaczysz, które ubrania lubisz i chętnie wykorzystujesz je na co dzień. Znajdziesz wiele ubrań, które są uniwersalne i wiele takich, które bardzo trudno zestawić w sensowną całość.

Nie trzymaj w szafie ubrań na zapas

Pewnie każda z nas ma w swojej szafie sukienkę lub bluzkę, której krój jest przepiękny, ale rozmiar jest jakby trochę za mały. Bluzka czeka zatem na lepsze czasy, w których pozbędziemy się zbędnych kilogramów i z łatwością wejdziemy w wymarzone ubranie. Nie ma w tym nic złego, o ile ubrania czekające na swoją kolej to pojedyncze okazy, a nie połowa zawartości garderoby. 

Sentymenty owszem, ale nie do ubrań

Tutaj mamy sytuację podobną do tej, w której zostawiamy za małe ubrania z myślą, że jeszcze kiedyś je założymy. Nie będzie nic złego w tym, jeśli zostawimy w szafie jedną lub dwie sztuki odzieży, do której żywimy sentyment, np. t-shirt z podpisami kolegów i koleżanek z liceum lub sukienkę, którą założyliśmy na pierwszą randkę z obecnym mężem. Nie trzymajmy natomiast całych stosów ubrań, do których żywimy sentyment. Niech dobre wspomnienia pozostaną w sercu, na zdjęciach, ale nie w ciemnym kącie szafy.

9 thoughts on “Wiosenne porządki w szafie – jakie ubrania zostawić, a jakie oddać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *