Top 5 największych psów na świecie

4
Top 5 największych psów na świecie

Jeśli zdecydujemy zaopiekować się małym pieskiem trzeba liczyć się z tym, że zwierzę podrośnie, a jego rozmiary zwiększą się. Jednak gabaryty niektórych psiaków mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Poznaj 5 ras psów, u których nie tylko serce jest ogromne:

Chart szkocki

Pies należący do grona łagodnych, lecz o ogromnej sile. Cechuje go nadzwyczajna zręczność oraz doskonały wzrok, który potrafi wytropić najmniejsze i najdalej położone elementy. Chart szkocki świetnie odnajdywał się na polowaniach, a także pełnił ozdobę domu. Zazwyczaj osiąga około 70cm wysokości i 40kg wagi.

Nowofundland

Rasa do złudzenia przypominająca niedźwiedzia. Jest to jedna z najstarszych ras z psów, która pomagała rybakom w połowach. Obecnie znajduje zastosowanie w ratownictwie medycznym. Nowofundland ma masywne ciało, które pokryte jest odpornym na wilgoć futrem. Uwielbia pływać. Jego waga waha się od 50 do 60 kilogramów w zależności od płci oraz osiąga wysokość około 70 centymetrów.

Berneński pies pasterski

Niezwykle oddany swojemu właścicielowi, dba o jego bezpieczeństwo. U podnóża Alp na Wyżynie Szwajcarskiej spełniał rolę psa pociągowego oraz stróżującego. Ma bardzo pogodny charakter, doskonale odnajduje się w domu wśród dzieci. Uwielbia zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Samce osiągają najczęściej 70 centymetrów wysokości, a samice aż 60 centymetrów.

Mastif Neapolitański

Dwa słowa doskonale opisują tę rasę: siła i spokój. Dzięki doskonałemu zmysłowi wzroku Mastif Neapolitański jest świetnym obserwatorem. Wystarczy, że czujnie obserwuje otoczenie, a bez problemu dostrzeże zagrożenie. Oddany przede wszystkim swojemu panu. Poprzez odpowiednie wychowanie pies żyje w zgodzie z innymi zwierzętami. Podobnie jak inne psy zaliczające się do dużych, osiąga około 60-70 centymetrów wysokości.

Bernardyn

Rasa wyhodowana przez szwajcarskich mnichów jest narodową rasą Szwajcarii. Zazwyczaj pełni funkcję psa pociągowego oraz dobrego towarzysza człowieka i kompana wielu wypraw. Pies inteligentny, bez problemu poddaje się wychowaniu, dzięki któremu staje się posłuszny. Skory do zabawy bez względu na wiek. Samiec tej rasy potrafi osiągnąć nawet 90 centymetrów wysokości

4 thoughts on “Top 5 największych psów na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *