Rodzaje popularnych fasonów sukien ślubnych

1
panna młoda

Odpowiedni strój na wesele to istotna kwestia dla młodej pary. W końcu każdy chce wyglądać pięknie i wyjątkowo w tym dniu. Jednak szczególnie w przypadku pań wybór fasonów sukien ślubnych jest bardzo duży. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Klasyczny

Jest to krój, który posiada dobrze dopasowaną górę, podczas gdy spódnica jest dość szeroka, zwykle z halką. Gorset najczęściej nie ma rękawów, może mieć delikatne ramiączka. Suknie na wesele tego typu są dwuczęściowe lub jednoczęściowe. Panny młode często decydują się na koronkowe, delikatne bolerko, które dodatkowo zakłada się na ślub w kościele. Model ten będzie dobry dla osób, które są wzrostu średniego lub są wysokie. Na pewno korzystanie będą w nim wyglądały panie o dobrze zarysowanej talii. Z kolei panny młode, które są niskie oraz krągłe mogą prezentować się niekorzystnie.

Empire

Jest to suknia, która posiada odcięcie pod biustem. Spódnica najczęściej zrobiona jest z tkaniny delikatnie lejącej. Góra może mieć krótki lub długi rękaw albo ramiączka. Tutaj każdy wybór jest dobry. W związku z tym, że model ten optycznie wyszczupla oraz wydłuża, to jest od najlepszy dla osób niskich. Również panie, które nie posiadają wyraźnego wcięcia w talii, będą czuły się w tym fasonie dobrze. Suknia empire bowiem zakrywa ten rejon i przenosi wcięcie nieco wyżej, właśnie pod linię biustu.

Syrena

To przykład sukni, która wymaga nienagannej figury. Szczególnie jeśli chodzi o linię bioder, trudno będzie ukryć mankamenty budowy ciała. Ten model podkreśla biodra i wyraźnie rozszerza się od linii kolan, schodząc w dół. Stąd właśnie nazwa sukni, ponieważ faktycznie dolna część kształtem może przypominać ogon syrenki.

Princessa

Suknia tego typu posiada specyficzną linię cięć, które biegną od góry do samego dołu. W zależności od tiulowej halki można uzyskać duże albo też małe rozszerzenie spódnicy. Wyjątkowo ładnie wygląda z trenem, który jeszcze bardziej podkreśla piękną linię kroju. Fason ten optycznie wydłuża oraz wyszczupla.

Kształt litery A

Jest on odpowiedni dla osób wysokich i to zarówno szczupłych, jak i puszystych. Sukienka tego typu jest dopasowana dobrze w biuście, natomiast schodząc w dół, delikatnie się rozszerza w kształt trapezu. Nie ma w tym przypadku wyraźnie podkreślonej talii.

Prosta

Na koniec model tak zwany prosty. Jak sama nazwa wskazuje, spódnica nie rozszerza się, lecz biegnie prosto ku dołowi. To również jeden z takich fasonów, gdzie ważna jest bardzo dobra figura, szczególnie linia bioder.

Wybierając odpowiednią suknię na wesele, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swoją budowę ciała. Jeśli podoba nam się jakiś konkretny model, to zastanówmy się, czy taki krój będzie dla nas odpowiedni. W przeciwnym wypadku możemy być rozczarowani i niezadowoleni ze swojego wyglądu.

1 thought on “Rodzaje popularnych fasonów sukien ślubnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *