Wpadki modowe

Na pewno zdarzyło Ci się, może nawet nieświadomie, popełnić modową wpadkę. Choć zazwyczaj staramy się wyglądać dobrze, nie zawsze nam to wychodzi. Nieraz sytuacja sprawia, że czujemy się niekomfortowo i nie wiemy jak wybrnąć z niej z twarzą.

Oto 5 kwestii, które stwarzają ludziom największe problemy:

Nieodpowiedni rozmiar

Czasem brakuje nam obiektywizmu w ocenie swojej sylwetki, dlatego też kupujemy za małe ubrania, przez które mankamenty naszego ciała zostają podkreślone. Jeśli nie potrafisz sam ocenić tego jak wyglądasz, poproś kogoś bliskiego, by poszedł z Tobą na zakupy. Dzięki dobrej radzie drugiej osoby łatwiej będzie ocenić Ci czy dany ciuch jest właśnie dla Ciebie.

Za krótko

Zdarza się, że kobiety noszą zbyt krótkie elementy garderoby, które za dużo pokazują w nieodpowiednich miejscach. Jeśli nie jest to wyjście na plażę, postaraj się ubierać wedle zasady która mówi, że jeśli Twoja bluzka posiada duży dekolt to należy do niej założyć spodnie lub dłuższą spódnicę i odwrotnie, gdy zakładasz krótką spódnicę dobierz do niej bluzkę bez dekoltu. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać elegancko i unikniesz niepochlebnych komentarzy na swój temat.

Strój adekwatny do okazji

Postaraj się dobrać strój tak, by pasował do okazji czy sytuacji w której się znajdziesz. Nie należy ubierać sukienek koktajlowych do pracy w biurze, ani plażowych sukienek do szkoły. Większość ludzi ocenia drugiego człowieka po wyglądzie i stylu ubierania, dlatego postaraj się, by opinia o Tobie była jak najlepsza.

Żelazko Twoim przyjacielem

Wszystkie elementy garderoby, które tego wymagają, powinny być zawsze czyste i wyprasowane. Niezależnie od tego ile pieniędzy kosztowała Twoja bluzka, dbaj o nią najlepiej jak potrafisz, a będzie Ci służyć przez długie lata.

Uleganie modzie

Każdego sezonu pojawiają się nowe fasony, wzory i kolory, które są w danej chwili modne. Najlepiej jest nie ulegać modzie, a kupować uniwersalne ciuchy, które będą odpowiednie na każdą okazję. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszej szafie znalazła się jedna aktualnie modna bluzka w kolorowe wzory, jednak trzeba liczyć się z tym, że w przyszłym sezonie założenie jej może okazać się niemożliwe.

Wiedząc już, jakie grzechy nie będą wybaczone, staraj się ich unikać, by jeden nieodpowiedni strój, nie odbił się np. na Twojej karierze zawodowej i późniejszej przyszłości.

3 thoughts on “Wpadki modowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *