Spraw dziecku radość – podaruj mu drona

2
dron

Zbliżające się Boże Narodzenie sprawia, że rodzice zastanawiają się, co wręczyć pod choinkę swoim pociechom. W przypadku maluchów zwykle wystarczy zabawka, jednak nastolatek jest bardziej wymagający. Aby sprawić mu prawdziwą radość, można podarować mu drona.

Jak działają drony?

Drony wznoszą się w powietrze dzięki akumulatorom i bateriom. Urządzenia mogą poruszać się we wszystkich możliwych kierunkach, a długość i szybkość lotu zalezą od pojemności akumulatora i ilości śmigieł. Najtańsze drony mogą latać bez przerwy około 35 minut, natomiast zaawansowane modele mogą pozostawać w powietrzu nawet przez 2 godziny, pokonując dystans 30 km – jednymi z najlepszych dronów są modele phantom 3 i jego następca, phantom 4. Drony są sterowane za pomocą kontrolera dołączonego do urządzenia, komputera, tabletu lub smartfona z systemem Android lub iOS. Istnieje również możliwość zaprogramowania trasy drona przed jego startem.

Jak wybrać drona na prezent?

Przeglądając ofertę, jaką posiada sklep z dronami, nietrudno o prawdziwy zawrót głowy. Na https://flytoy.pl/ można znaleźć wiele modeli o różnych stopniach zaawansowania i możliwościach wykorzystania, przez co rodzice często nie wiedzą, które urządzenie jest dobrym wyborem na prezent dla dziecka. W przypadku, gdy dziecko nigdy wcześniej nie miało kontaktu z dronem, można postawić na prosty model rodeo 150. Dla niektórych zaawansowanych użytkowników jest to po prostu zabawka, jednak dla nastolatka jest to sprzęt dający wiele możliwości. Jeśli dziecko korzystało już wcześniej z dronu, można sprezentować mu nieco droższy i bardziej rozbudowany dron syma x8.

Warto pamiętać, że polskie przepisy zezwalają na loty dronów do wysokości 50 m, a wzbijanie się wyżej wymaga posiadania planu lotu oraz jego oficjalnego zgłoszenia. Większość modeli lata do wysokości 30 metrów, dlatego bez obaw można je wręczyć dzieciom – nawet gdy nastolatek zechce się popisać przed kolegami, nie złamie przepisów.

Dron na prezent można doposażyć w walizkę. Walizka na drona ułatwi jego przenoszenie z miejsca na miejsce, a także bezpieczne przechowywanie w domu. Początkowo powinno się zachęcać dziecko do latania w bezwietrzne godzinny wieczorne i poranne, gdyż sterowanie urządzeniem jest nieco trudniejsze niż początkowo się wydaje. Ponadto powinno się latać z dala od ludzi, baz wojskowych, lotnisk i innych miejsc, w których dron mógłby przyczynić się do wypadku. Jest to ważne zwłaszcza na początku, gdy nieporadny operator może stracić kontrolę nad sprzętem.

2 thoughts on “Spraw dziecku radość – podaruj mu drona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *