Zacznij przygodę z dronami i zachęć do niej dziecko

0
dron

Drony są hitem ostatnich lat. Są obecnie urządzeniami ogólnodostępnymi, dzięki czemu mogą korzystać z nich zarówno profesjonaliści i amatorzy. Czym są drony? Jakie modele są odpowiednie do użytku amatorskiego?

Czym są drony?

Definicja drona wyjaśnia, że jest to samolot bezzałogowy, na podkładzie którego może znajdować się kamera. Nazwa urządzenia pochodzi od angielskiego słowa „drone”, oznaczającego bzyk, warkot lub trutnia. Sprzęt jest sterowany przez operatora pozostającego na ziemi za pomocą specjalnego kontrolera, komputera, tabletu lub smartfona, a obraz nagrywany przez urządzenie wyświetla się na ekranie.

Sklep z dronami – za ile kupi się drona?

Dron jest gadżetem na każdą kieszeń, gdyż najtańsze urządzenia można kupić za mniej niż 100 złotych. Wśród tańszych modeli znajduje się między innymi rodeo 150, będący doskonałą zabawką dla nastolatków. Kupując go, rodzic może spędzać czas z własnym dzieckiem i zarazić go swoją pasją do latania oraz kręcenia ujęć z lotu ptaka. Drony ze średniej półki kosztują od 200 do 500 złotych, a sprzęt profesjonalny niekiedy jest warty nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Drony profesjonalne są jednak złym wyborem do użytku domowego, gdyż są zbyt kosztowne – są to sprzęty, które wykorzystuje branża medialna, wojsko czy filmowcy.

Jeżeli wspólne zainteresowanie będzie się rozwijać, rodzic wraz z dzieckiem mogą zdecydować się na nieco bardziej zaawansowany syma x8, a w przypadku posiadania większego budżetu – nawet na rozbudowane drony phantom 3 i phantom 4. Są to drony gwarantujące wysoką jakość obrazu i wygodne sterowanie, bez konieczności wydawania na sprzęt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jakie drony są dostępne w sklepach?

W sklepach takich jak https://flytoy.pl/ dostępne są różne rodzaje dronów. Podstawowy podział pozwala wyróżnić:

– quadrocoptery wyposażone w cztery śmigła,

– hexacoptery z sześcioma śmigłami,

– octocoptery latające dzięki ośmiu śmigłom.

Ponadto w ofercie sklepów można znaleźć drony z funkcją pływania i jeżdżenia. Jeżeli wybiera się drona do użytku domowego, powinno się pamiętać, aby zdecydować się na urządzenie o masie do 25 kg. Jego zakup nie wymaga posiadania pozwoleń na korzystanie z dronów, wykupowania ubezpieczeń i rejestrowania sprzętu. Ponadto powinno się pamiętać, iż prawo zezwala na latanie dronami do 50 m wysokości, dlatego urządzenia wznoszone się wyżej lepiej jest pozostawić profesjonalistom. Podobnie jest w przypadku bardzo szybkich dronów, gdyż maksymalna dozwolona prędkość dla amatorskich lotów wynosi 100 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *