Masaż Wrocław, jaki salon wybrać?

3


Techniki masażu są znane od początku ludzkości i teoretycznie nie powinno nas to dziwić, ponieważ sam dotyk oraz oddziaływanie na konkretne partie ciała od wieków wspomagały każdą walkę o zdrowie. Z drugiej strony tempo życia współczesnego człowieka oraz siedzący tryb życia i przewlekły stres spowodowały, że masaż może być wykorzystywany leczniczo i jest jednym z podstawowych zabiegów fizjoterapii – czyli w praktyce może prowadzić do tego, że zmniejsza się dolegliwości bólowe, poprawia kondycję i postawę. Zastosowań technik masażu jest bardzo dużo, tak jak wiele jest rodzajów samego zabiegu. Masaż relaksacyjny lub masaż klasyczny, każdy ma swoje preferencje – zabiegi mogą być indywidualnie dobrane – warto sprawdzić ofertę najlepszych salonów we Wrocławiu.

1. Popularne masaże we Wrocławiu

2. Bańka chińska, refleksoterapia czy masaż gorącymi kamieniami

3. Skuteczna terapia to tylko masaż klasyczny?

4. Zalety masażu i zabiegów na ciało

5. Polecany Gabinet masażu we Wrocławiu

Popularne masaże we Wrocławiu

Tak jak w każdej innej dziedzinie tak samo masaże ulegają pewnej modzie. Do gry wchodzą nowe techniki, a wiele z nich oczywiście czerpie z tradycji różnych kultur, aby zapewnić jak najlepsze efekty zabiegów. Z jednej strony niezwykle ważny jest relaksacyjny rytuał, jakimi dotyk, zapach, temperatura wpływają na wyciszenie emocji czy też pobudzenie zmysłów. Z drugiej strony masaż twarzy, ciała, stóp ma udowodnione działanie prozdrowotne, które jest wykorzystywane nie tylko w zabiegach rehabilitacji. Jeśli zdecydujesz się na masaż, Wrocław ma do dyspozycji szereg gabinetów, salonów i specjalistów, którzy zaproponują dokładnie taki zabieg, jakiego potrzebujesz, a możliwości są naprawdę spore.

Jednym z wiodących salonów na rynku Wrocławskim jest Masajka – masażystki oferują ogromny wachlarz masaży relaksacyjnych: masaż gorącymi kamieniami, masaż miodem, masaż miodem i masłem kakaowym, masaż bańką chińska, masaż rozgrzewającą oliwką. Z masaży rozluźniających i relaksujących bardzo popularny, szczególnie wśród kobiet, jest masaż twarzy – działa uspokajająco i ujędrniająco. W masaż relaksacyjnych efektem ma być relaks dla ciała i umysłu.

Perełką spośród oferty masaży relaksacyjnych jest masaż dla dwojga – klienci mogą zamówić na specjalną okazję romantyczny masaż we dwoje. Masażystki z Masajki przyjeżdzają na teren Wrocławia i okolic we dwie i w jednym czasie masują obu pacjentów. Warto wspomnieć, że profesjonaliści masują całe ciało – można wybrać czas masażu – standardowo mamy 60 lub 90 minut. Półtorej godziny masażu zdecydowanie wystarczy, aby w pełni się odprężyć i odpłynąć daleko od codzienności.

Masajka w swojej ofercie profesjonalnych masaży oferuje także: masaż klasyczny, masaż pleców, masaż sportowy, masaż tkanek głębokich, refleksoterapia, pinoterapia, kinesiology taping, masaż kręgosłupa, masaż dla kobiet w ciąży. Ten ostatni wymieniony jest mało znany, kobiety obawiają się masaży podczas ciąży. Masajka specjalizuje się masażach dla kobiet w ciąży, a ponadto stosują terapię blizn po cesarskim cięciu. Terapia blizn to jedna ze specjalności w tym salonie masażu.

Kolejny ciekawy zabieg to terapia bólu głowy i migren, pomocna szczególnie dla osób cierpiących na napięciowy ból głowy, który objawia się nieprzyjemnym i uporczywym bólem. Powodem może być zbyt dużo pracy, zbyt szybki tryb życia, złe odżywianie i wiele innych czynników. Natomiast nie ma na co czekać fizjoterapeutki z gabinetu masażu Masajka na pewno pomogą.

Bańka chińska, refleksoterapia czy masaż gorącymi kamieniami?

Wielu klientów wybiera klasyczny masaż. Wrocław na swoim terenie ma również gabinety specjalizujące się w czasem egzotycznych technikach. Te pozwalają przenieść się w zupełnie inne tereny zmysłów i odczuwania. Sam masaż twarzy i ciała będzie działać prozdrowotnie i może wspomóc leczenie różnych dolegliwości i poza znanym szkołami coraz więcej na rynku pojawia się metod autorskich, które w różny sposób łączą znane i wykorzystywane od lat na całym świecie techniki.

Przyjemny rytuał może być więc nie tylko relaksem po intensywnym dniu pracy, elementem weekendowego odpoczynku, ale również jest niezastąpiony w terapii różnych schorzeń szczególnie u osób starszych i po różnego rodzaju urazach. Z drugiej strony coraz częściej jest stałym punktem w rozkładzie dnia osób, które dbają o siebie i chcą być zawsze w formie.

Przyjemności z masażu nie odbędą się bez profesjonalnie dobranych produktów – kosmetyki do masażu są różne. Stosuje się: oliwki, olejki, masła, świece do masażu. Dobre salony skupiają się na produktach organicznych – wysokiej jakości. Kosmetyki muszą ładnie pachnieć, budować wrażenie odpoczynku, zaufania i swobody. Dla skóry natomiast najważniejsze jest, aby produkt był naturalny i nie podrażniał skóry twarzy, ani ciała.

Skuteczna terapia to tylko masaż klasyczny?

Przede wszystkim masaż to jeden z rodzajów terapii, która jest wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę. Najczęściej pracuje on rękoma, choć wykorzystuje się także w różnych technikach specjalne urządzenia lub przedmioty – takie jak na przykład bańki chińskie czy piny do pinoterapii. Poza tym w wielu wariantach można również masować stopami, przedramionami i innymi częściami ciała, co jest charakterystyczne dla masażu tajskiego. Sam zabieg to powtarzanie konkretnych ruchów w obrębie pleców, twarzy i innych części ciała poprzez ugniatanie, wibrację, głaskanie, oklepywanie i rozcieranie. Choć pozornie może to brzmieć bardzo nieskomplikowanie, to specjaliści muszą mieć ogromną wiedzę i praktykę, by pomóc i by nie zaszkodzić.

Najważniejsza jest praktyka i lata doświadczeń – prawdziwi masażyści z powołania kończą wiele kursów, warsztatów zanim zaczną pracować z pacjentem. Jak w każdym zawodzie ważna jest nie tylko wiedza, ale praktyka i dobre podejście. Profesjonalizm w tym przypadku idzie w parze z empatią – dobrzy fizjoterapeuci są szczególnie wyczuleni na dobro pacjenta.

Zalety masażu i zabiegów na ciało

Sam masaż podnosi temperaturę ciała, przyspiesza krążenie krwi, a serce zwalnia. Tym samym zostajemy wprowadzeni w fantastyczny stan błogiego spokoju. W momencie, kiedy zabieg ma niwelować reakcje bólowe, pracuje się na konkretnych partiach mięśni, minimalizuje się ich napięcie, rozluźnia się ciało. Poza tym dotyk rewelacyjnie wpływa na psychikę, a uwalniany hormon szczęścia z założenia wprowadza nas w niezwykły klimat. Masaż jest zbawienny również dla kondycji stawów, polepsza ich ruchomość i rewelacyjnie łagodzi ból. Zabiegi poprawiają również stan skóry. Staje się świetnie odżywiona i dotleniona. Tym samym gładsza, promienna i bardziej elastyczna. A to widać na pierwszy rzut oka.

Nie każdy wie, że po pierwszym masażu może wystąpić złe samopoczucie – to normalne. Jest to przejściowy etap, który znika po kilku masażach – w momencie jak ciało się przyzwyczai. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ciało doznaje swego rodzaju szoku. Nigdy wcześniej lub dawno nie było masowane. Pobudzają się receptory, nerwy i mięśnie wcześniej nie masowane. Należy za każdym razem brać ten efekt pod uwagę. Po masażu zaleca się napić szklankę wody i swobodnie schodzić ze stołu do masażu, najlepiej odczekać kilka minut, bo może się zawrócić w głowie.

Skuteczne zabiegi na ciało i Masaże Wrocław i Kamieniec Wrocławski

Polecany Gabinet masażu we Wrocławiu

Oferta jest dość bogata, w końcu Wrocław to duże miasto i nie brakuje firm usługowych. Z pośród wielu gabinetów i salów masażu wyróżniliśmy firmę Masajka. Wspominaliśmy o niej wyżej. Dlaczego akurat oni zasłużyli na naszą przychylność?

Ich oferta jest bardzo szeroka, a co najważniejsze można do nich przyjechać lub oni przyjadą do Was. Są w pełni mobilni i dojeżdżają na teren całego Wrocławia i okolicznych miejscowości.

Gdzie mieści się ich gabinet z masażami? W pobliskiej gminie Czernica – a dokładnie w miejscowości Kamieniec Wrocławski. Łatwo się tutaj dostać z Wrocławia wschodnią obwodnicą. W okolicy znajdują się takie miejscowości jak: Dobrzykowice, Wilczyce, Gajków, Krzyków, Nadolice Wielkie i Nadolice Małe, Kiełczów i Kiełczówek, Chrząstawa Mała i Chrząstawa Wielka, Jeszkowice, Łany i dalsze większe jak Jelcz-Laskowice, Oława.

Jeśli zależy Wam na szybkim kontakcie – firma szybko odpowiada na e-mail i wiadomości na Facebooku.

Fizjoterapeutki rozmawiają także po angielsku także śmiało można się umawiać. Co więcej, firm zadbała, aby osoby z zagranicy szukający salonu masażu mogli ich znaleźć. Wystarczy, że wpiszą do wyszukiwarki Google: “massage wroclaw” i będą mogli szybko zarezerwować termin.

Szybki adres e-mail macie tutaj: info@masajka.wroclaw.pl.

Szukaj ich najnowszych promocji i specjalnych okazji na Fanpage Masajki! Znajdziecie go pod tym adresem: https://www.facebook.com/masajkawroclaw – zachęcamy do polubienia.

3 thoughts on “Masaż Wrocław, jaki salon wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *