Gry dla 5-latków. 5 ciekawych tytułów

3

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Ta zasada szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku najmłodszych dzieci.

Poznając świat muszą przyswoić ogrom wiadomości, a dziecięcy temperament powoduje, że potrafią szybko się zniechęcać. Ich rodzicom znacznie pomogą gry planszowe i karciane. My wybraliśmy 5 propozycji dla 5-latków, które kupicie na http://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-5-lat_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10569.html.

  1. Która jest godzina?
  2. Miesiące i pory roku
  3. Ułóż i policz
  4. Zabawa w czytanie
  5. Kapitan Nauka: Polska

Która jest godzina?

Gra firmy Clementoni to świetny sposób na to, by pokazać naszym pociechom, jak odczytywać bieżącą godzinę. Produkt pozwala im zorientować się zarówno w zegarach wskazówkowych, jak i elektronicznych. Ponadto rozwija zdolność logicznego myślenia oraz pamięć, a także rozbudza kreatywność i wyobraźnię. Gra składa się z niewielkich kafelków i dostarczana jest w poręcznym opakowaniu.

Miesiące i pory roku

Pozostając w temacie czasu, prezentujemy również grę Miesiące i pory roku, która umożliwi maluchom nauczenie się miesięcy oraz pór roku. Dzięki niej dowiedzą się, które miesiące należą do zimy, a które do wiosny, lata i jesieni oraz poznają najważniejsze występujące podczas nich zjawiska pogodowe i owoce. Gra składa się z planszy, kafelków oraz dodatkowych akcesoriów, a jej zasady dla 5-letniego dziecka są niezwykle łatwe do opanowania.

Ułóż i policz

Nauka godzin i miesięcy to świetny wstęp do dalszej nauki liczb. Tu doskonałym wsparciem okaże się gra Ułóż i policz stworzona przez firmę Clementoni. Ma ona postać puzzli i została tak zaprojektowana, by rozbudzić w maluchach matematyczną pasję oraz wspomóc je w nauce logicznego myślenia, samodzielności i kreatywności. Dzięki swojej formie rozbudza też zdolności manualne i pomaga im lepiej zrozumieć otaczający świat.

Zabawa w czytanie

Zabawa w czytanie to zestaw składający się z przeznaczonych do łączenia kafelków. Każda para to możliwość nauczenia się nowego słowa, rozpoznawania liter, ich kolejności w alfabecie oraz poznania różnic między samogłoskami, a spółgłoskami. Gra pomaga też w nauce samodzielności, a także kształtuje umiejętność logicznego myślenia i ćwiczy zmysł obserwacji.

Kapitan Nauka: Polska

Ostatnia propozycji to Kapitan Nauka: Polska. Dzięki tej grze dzieci poznają najważniejsze regiony naszego kraju, a także dowiedzą się, gdzie leżą i największe miasta oraz z czego znane są poszczególne miejsca. Kapitan Nauka: Polska to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, ale też inspiracja do zorganizowania wycieczek po bliższej i dalszej okolicy.

3 thoughts on “Gry dla 5-latków. 5 ciekawych tytułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *