Łożyska kulkowe

O płynny ruch obrotowy w maszynach czy innych urządzeniach dbają między innymi łożyska toczne. Źle dobrany mechanizm lub niepoprawnie zamontowany nie gwarantuje tej płynności, co może narazić klienta na duże straty.

  1. Informacje na temat łożysk tocznych
  2. Łożyska kulkowe w hurtowni technicznej
  3. Oferta sklepu Zaopatrzenie24

Teoretycznie bez problemu można zamocować wał w otworze obudowy, nie wykorzystując do tego łożysk. Pomijając jednak kwestię, że wał może łatwo wypaść, warto wziąć pod uwagę, jakie konsekwencje niesie ta aplikacja. Otóż dochodzi do tarcia pomiędzy wałem i obudową, przez co oba elementy będą ulegały ścieraniu. Wskutek tego rozwiązania dane komponenty trzeba będzie wymienić, narażając firmę na wyższe koszty eksploatacyjne. Dochodzi tutaj również kwestia straty energii. Sam wał z obudową generują ogromny hałas. A według zasad mechaniki, im wyższy poziom hałasu w maszynie, tym większe straty energii.

Po to właśnie są potrzebne łożyska: aby wyeliminować wyżej wymienione sytuacje.

Informacje na temat łożysk tocznych

Łożyska toczne składają się z dwóch pierścieni: zewnętrznego, mocowanego w oprawie/obudowie i wewnętrznego – mocowanego na wale. Posiadają również bieżnię główną oraz pomocniczą, których zadaniem jest przenoszenie obciążeń różnego rodzaju. Co tak naprawdę dają nam łożyska toczne? Cichą i płynną pracę, rzadsze planowane przestoje i brak ryzyka występowania tych nieplanowanych, prawidłowy ruch obrotowy oraz ochronę dla obracającego się elementu przed siłą grawitacji. Oczywiście tych zalet jest znacznie więcej, a ilość ich zależna jest od rodzaju łożyska tocznego i danej aplikacji.

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów łożysk tocznych i każdy z nich dostosowany jest do konkretnych typów maszyn i urządzeń. Do najpopularniejszych zaliczane jest uniwersalne łożysko kulkowe, charakteryzujące się świetnymi własnościami, dzięki którym bez problemu może być stosowane w wielu aplikacjach.

Łożyska kulkowe w hurtowni technicznej

Łożyska kulkowe to łożyska, które posiadają elementy toczne w postaci kulek. Charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowo trwałą konstrukcją oraz bardzo łatwym montażem. Mogą przenosić zarówno obciążenia osiowe, jak i poosiowe oraz promieniowe. Modele kulkowe to najbardziej uniwersalny rodzaj, który znajdzie zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Dodatkowo świetnie radzą sobie z wysokimi prędkościami obrotowymi.

Łożysk kulkowych dostępnych w ofercie hurtowni jest wiele. Ze względu na tak szerokie zastosowanie, producenci projektują różne odmiany tych modeli. Tym samym dzielimy je między innymi na kulkowe zwykłe, skośne, skośne jednorzędowe, skośne jednorzędowe dwukierunkowe, dwurzędowe oraz wahliwe. Każdy rodzaj może charakteryzować się nieco innymi własnościami, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zweryfikować te dane, zestawiając je z wymaganiami danej maszyny lub urządzenia. Pamiętaj, że niepoprawnie dobrane łożysko szybciej ulegnie awarii i nie zapewni płynnej pracy.

Oferta sklepu Zaopatrzenie24

Bogata oferta sklepu Zaopatrzenie24 sprawia, że każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie. Dzięki wieloletniej współpracy z czołowymi producentami, łożyska kulkowe są dostępne w atrakcyjnych cenach. Asortyment podzielono na kilka podkategorii, aby ułatwić klientom poszukiwania. Można więc znaleźć łożyska jednorzędowe, dwurzędowe, samonastawne, wzdłużne, skośne, wahliwe czy specjalne modele do wrzecion. Biorąc pod uwagę zapotrzebowania klientów, a także kwestie finansowe, sklep wprowadził do swojej oferty również tańsze zamienniki, które własnościami oraz jakością nie zawsze ustępują droższym modelom. Jeśli interesują cię tanie łożyska kulkowe, koniecznie sprawdź asortyment Zaopatrzenie24.

4 thoughts on “Łożyska kulkowe w Zaopatrzenie24

  1. Dobrze wiedzieć – czasami muszę dokonać niezbędnych napraw. Dobrze już mieć obcykaną miejscówkę, aby potem nie tracić na nią czasu.

  2. Części takie jak łożysko czy piastę czasem warto wymienić, żeby potem nie było niespodzianek. Czasem da się to usłyszeć podczas jazdy, łożysko lubi huczeć i wydawać nieprzyjemne dźwięki. Dziękuję za pomocną dawkę wiedzy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *