Jakie aktywności warto podejmować, aby poprawić wygląd sylwetki?

8
basen

Siedzący tryb życia nie sprzyja smukłej sylwetce i dobremu samopoczuciu. Endorfiny, które wydzielają się w naszym mózgu podczas uprawiania sportu, wpływają korzystnie na nasz nastrój. Sam ruch z kolei zapobiega powstawaniu nadwagi i wielu innych chorób, m.in. problemów z krążeniem. Na jakich aktywnościach warto się skupić, aby z czasem wypracować zgrabne ciało?

 

Bieganie – błogie poczucie wolności

W ostatnich latach bieganie stało się bardzo modne. Biegają starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni. Po tartanie, po kostce brukowej, po bieżni. Dzięki tej aktywności możemy nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale też wzmocnić mięśnie nóg.

 

Zumba – muzyka, poczucie rytmu i doskonała zabawa

Polki i Polacy pokochali zumbę! Widać to po wypełnionych po brzegi salach fitness. Poruszanie się w rytm muzyki to jedna z ciekawszych form ruchu, która łączy w sobie taniec i sport. Korzyści płynące dla zdrowia po tego typu regularnym wysiłku to nie tylko poprawa kondycji, krążenia, zgubienie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim możliwość wprawienia się w cudowny nastrój.

 

Pływanie – jakie korzyści płynną z tej formy spędzania czasu?

Pływanie wpływa korzystnie na układ oddechowy, na nasze stawy i pobudza układ krążenia. Jest zalecany w przypadku osób z wadami postawy, a także każdemu, kto spędza wiele godzin w pozycji siedzącej, gdyż zmniejsza uczucie bólu pleców. Ponadto, pływanie pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu, prowadzącego do miażdżycy i innych poważnych chorób. Poprawia koordynację ruchową i giętkość ciała. Zmniejsza napięcie mięśni i łagodzi stres. Pozwala też zwiększyć pojemność oddechową.

 

Aerobik w wodzie – grupowa aktywność dla mało zmotywowanych

Aerobik wodny to forma ruchu na basenie, który odbywa się w zorganizowanych grupach. Jego zaletą jest pobudzenie większej motywacji uczestników do wysiłku fizycznego niż ma to miejsce, gdy samemu pływamy na basenie. Aqua aerobik to również świetna okazja do spędzenia czasu z koleżankami, a także do wspólnego zgubienia zbędnych kilogramów oraz wysmuklenia sylwetki. W tej aktywności, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, niezbędna jest oczywiście regularność. Warto uczęszczać na zajęcia przynajmniej 2 razy w tygodniu, a po pewnym czasie zaobserwujemy, że nasze ciało stało się jędrniejsze, a samopoczucie – lepsze.

 

Zajęcia z aqua aerobiku można znaleźć m.in. w ofercie http://www.parkwodny.pl (aquapark polska). Warto zaglądać raz na jakiś czas na stronę, można wtedy upolować korzystne promocje, wpisując w wyszukiwarkę hasło „aquapark groupon”.

 

 

8 thoughts on “Jakie aktywności warto podejmować, aby poprawić wygląd sylwetki?

  1. Ostatnio zaczęłam biegać i choć czasami się nie chce gdy są inne obowiązki. To naprawdę warto 🙂 w przyszłości planuję to przeplatać z pływaniem, przyda się to moim plecom xP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *