Odwiedzając sklep meblowy często mamy wrażenie, że ceny są bardzo wysokie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wysokiej jakości meble pokojowe muszą trochę kosztować. Z całą pewnością nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną, gdyż takie podejście jest niewłaściwie. Meble słabej jakości mogą już po kilku miesiącach nadawać się do wymiany. Jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest porównać ze sobą kilka, a nawet kilkanaście różnych ofert. Wszystko po to, aby znaleźć najkorzystniejszą opcję.

Promocje i rabaty

Wiele popularnych sklepów meblowych systematycznie udziela promocji i rabatów na oferowane towary. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Właśnie dlatego oferty warto jest przeglądać systematycznie. Gorzej, jeśli nowego wyposażenia mieszkania potrzebujemy “na już”. Wybór przecenionych towarów jest ograniczony. Bardzo często w przypadku większego zamówienia otrzymujemy kilkunastoprocentowy rabat. W pierwszej kolejności warto jest zapoznać się z regulaminem danego sklepu. Być może bardziej opłacalny będzie zakup wszystkich mebli w jednym miejscu.

Odwiedźmy nie tylko duże salony meblarskie, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Warto jest również wziąć pod uwagę niewielkie sklepy, które często posiadają w ofercie bardzo ciekawe meble np. krzesła do jadalni wykonane z naturalnego drewna. Ceny proponowane przez lokalnych rzemieślników znajdują się na uczciwym poziomie, jeśli weźmiemy pod uwagę podwyższoną jakość.

Zakupy w sklepie internetowym

Coraz więcej osób kupuje meble przez internet. Jeszcze kilkanaście lat temu taka forma zakupu wzbudzała spory niepokój. Obecnie nie wiąże się ona z żadnym ryzykiem. Jesteśmy chronieni przepisami prawa. Kupując towar przez internet mamy prawo do jego zwrotu, jeśli nie spełnia on naszych oczekiwań. Oczywiście dotyczy to również mebli, czy też dodatków do wnętrz.

Plusem internetowych salonów meblarskich jest fakt, że asortyment jest zwykle o wiele większy, niż stacjonarnie. Łatwiej będzie nam znaleźć wymarzone meble, które będą cechować się atrakcyjnym designem,, funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Ile możemy zaoszczędzić? Wszystko zależy, jak duże zakupy planujemy. Czasami możemy zredukować koszta nawet o kilka tysięcy złotych. Szczególnie opłacalny jest zakup tzw. antyków. Bardzo często są one sprowadzane z innych krajów. To prawdziwe perełki, których nie znajdziemy w nowoczesnych sieciówkach. W zdecydowanej większości sklepów meblarskich dominuje współczesna stylistyka.

13 thoughts on “Jak zaoszczędzić na zakupie mebli?

  1. Życie nauczyło mnie, że lepiej na niczym nie oszczędzać, tylko sprawić sobie porządne – wytrzymają o wiele dłużej niż wszelkiego rodzaju buble,

  2. Trzeba uważnie słuchać, co mówi sprzedawca, bo oni potrafią skołować klienta. Poza tym wart poczytać opinie klientów na temat danego sklepu i konkretnych mebli i wyposażenia wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *