pochłaniacz wilgoci, dom

Dużą uwagę przykładamy do tego, jakim powietrzem oddychamy. Groźny dla zdrowia jest smog, ale z drugiej strony musimy poradzić sobie z nadmiarem wilgoci w domu szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Dobry pochłaniacz wilgoci może pomóc uporać się z problemem, a tym samym zapobiega na przykład powstawaniu pleśni na ścianach. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model.

  1. Walka z wilgocią
  2. Sprawdź stan wilgoci
  3. Popularny pochłaniacz wilgoci HumiStop

Walka z wilgocią

Przede wszystkim wilgoć we wnętrzu jest szkodliwa dla zdrowia. Przede wszystkim jej nadmiar w prosty sposób prowadzi do powstawania grzyba na ścianie. Warto pamiętać, że gdy doprowadzimy do tego stanu, same pochłaniacze wilgoci już nie wystarczą i trzeba będzie dodatkowo pozbyć się pleśni odpowiednimi środkami. Konieczne będzie całkowite pozbycie się grzybni na przykład poprzez skucie tynku. Dzięki temu problem nie będzie powracał szczególnie jesienią i zimą. Jednym ze skuteczniejszych urządzeń, które nie dopuszczają do rozwoju grzybów, są pochłaniacze wilgoci HumiStop.

Sprawdź stan wilgoci

Większość z nas dość szybko ocenia, czy w pomieszczeniach nie jest zbyt wilgotno. Przede wszystkim widać to na wewnętrznej stronie okien, która jest zaparowana, a tapety często odklejają się od ścian. Stopień wilgotności powietrza można zmierzyć na higrometrze. Z założenia w mieszkaniu przy temperaturze około 20°C powinna ona oscylować w granicach 30-55%. Na szczęście z problemem można sobie w szybki sposób poradzić. Pochłaniacz wilgoci HumiStop to jeden z najpopularniejszych produktów, który łączy świetny design i wysoką skuteczność działania.

Popularny pochłaniacz wilgoci HumiStop

Na rynku znaleźć można szereg różnych urządzeń, które wykorzystują szereg materiałów oraz są dostępne w odmiennych formach. Produkty HumiStop wykorzystują kryształki soli, które pochłaniają wilgoć, a ich nowoczesna forma sprawia, że są dyskretne i idealnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach gospodarczych  czy miejscach użyteczności publicznej. Poza tym takie pochłaniacze są wydajne i stosunkowo tanie. Przy zakupie warto sprawdzić określony czas działania urządzenia a także to, jak dużym pomieszczeniom jest dedykowane. Dobrej jakości pochłaniacze będą w stanie pracować nawet trzy miesiące. Oczywiście ten parametr będzie zależał przede wszystkim od stopnia wilgotności w pomieszczeniach i temperatury, jaką w nich utrzymujemy. Najlepiej standardowe urządzenia radzą sobie w pomieszczeniach do 18m², a efekt ich działania widać i czuć już po kilku dniach.

132 thoughts on “Jak zadbać o zdrowy klimat w domu?

  1. Temat bardzo na czasie, zwłaszcza obecnie. Mamy bardzo duży problem z jakością powietrza jaką oddychamy i należy wiedzieć, jak o nie dbać.

  2. Pochłaniacz wilgoci to super sprawa – mam taki w domu i na razie zdaje egzamin na 5. Dzięki temu jeszcze nie zrobił mi się grzyb po malowaniu, a do tej pory miałem z nim problem.

  3. Klimat w domu jest najważniejszy – ostatnio nabawiłam się astmy z tego powodu. Teraz dbam o to, żeby moi bliscy żyli w godnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *