Ból kręgosłupa jest jedną z poważniejszych dolegliwości, poważnie utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Wiele osób z pewnością ucieszy fakt, że międzynarodowy zespół badaczy opracował właśnie niezwykle obiecujące wyniki badań nad implantem, który może łagodzić taki problem.

Implant w znieczuleniu miejscowym wstrzykuje się do kręgosłupa, a następnie nadmuchuje do uzyskania odpowiednich wymiarów. Później możliwa jest stymulacja rdzenia kręgowego, która polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych do mózgu, który na tej podstawie niejako „wyłącza ból”.

Spektakularny implant

Implant został wykonany z plastiku i złota. Jego grubość po zwinięciu nie przekracza 2 mm, co pozwala przezskórne umieszczenie go w docelowym miejscu. Zespół szacuje, że ryzyko powikłań plasuje się na poziomie 1:100 000 przypadków, co jest porównywalne z powikłaniami wynikającymi z znieczulenia zewnątrzoponowego przy porodzie.

Implant jest trwały, wytrzymały na działanie czynników mechanicznych i zachowuje stabilność nawet przy wielokrotnym zginaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *