Bierzesz kredyt gotówkowy? Pamiętaj o tym!

3
laptop

Potrzebujesz dodatkowych środków na remont mieszkania? A może nagli Cię nieprzewidziany wydatek? Jeżeli szukasz wsparcia finansowego, rozważ zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Aby jednak takie rozwiązanie nie było przyczyną kłopotów, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Sprawdź, co jest ważne.

Statystyki pokazują, że w 2016 roku banki i SKOK-i udzieliły w sumie ponad 7 mln sztuk kredytów konsumpcyjnych – w tym kredytów gotówkowych. Chociaż większość Polaków terminowo spłaca swoje zobowiązania, co 10 osoba może mieć problem z regulowaniem należności zgodnie z harmonogramem. Aby nie podzielić ich losów, należy racjonalnie podejść do tematu kredytów gotówkowych.

Weź kredyt dopasowany do możliwości finansowych

Zaciągając kredyt gotówkowy, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Banki udzielają tego rodzaju wsparcia finansowego, w zamian oczekując odsetek oraz innych opłat związanych z kredytem. Więcej informacji o kosztach kredytu w artykule „Co konkretnie wpływa na koszt kredytu gotówkowego”.

Jeżeli chcesz uniknąć problemów finansowych, niech kwota zaciąganego kredytu będzie dopasowana do aktualnej sytuacji materialnej. Pamiętaj, że musisz oddać nie tylko wnioskowaną kwotę, ale również odsetki oraz inne opłaty doliczone do kwoty całkowitej.

Porównaj dostępne oferty

Przypadkowo zaciągnięty kredyt gotówkowy, pochopnie podjęta decyzja – to częste błędy, które mogą skutkować m.in. problemami z terminową spłatą. Jeżeli zależy Ci na wyborze najkorzystniejszej opcji, musisz porównać dostępne oferty – w przeciwnym razie możesz sporo przepłacić, nawet kilka tysięcy złotych.

Nie musisz jednak samodzielnie analizować kredytów dostępnych w poszczególnych bankach. Wystarczy, że skorzystasz z rankingu kredytów gotówkowych opublikowanego w serwisie internetowym Ekredyt24.com.pl. Przygotowane zestawienie zawiera zawsze aktualne oferty bankowe, które uwzględnia najważniejsze parametry, w tym:

  • kwotę kredytu
  • okres kredytowania
  • koszty kredytu
  • wysokość miesięcznej raty
  • RRSO.

Takie dane są wystarczające do tego, aby wybrać kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Przykład 1. Chcesz pożyczyć 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Ranking kredytów porównuje 23 oferty banków i wskazuje te najkorzystniejsze, tj. Santander Consumer Bank (RRSO 9,16%), City Handlowy (RRSO 9,38%), Bank BPS (RRSO 11,06%), T-mobile Usługi bankowe (RRSO 11,91%), BOŚ Bank (RRSO 12,00%).

Mając informację o RRSO (rzeczywistej stopie oprocentowania), możesz wybrać kredyt gotówkowy z najniższą sumą całkowitą do spłaty.

Spłacaj terminowo

Terminowa spłata kredytu gotówkowego jest bardzo ważna. Regulowanie miesięcznych rat zgodnie z harmonogramem niesie wiele korzyści:

  • unikasz zadłużenia, które – jeśli nie będziesz go spłacać – stale będzie rosło,
  • budujesz pozytywną historię kredytową.

Dzięki terminowej spłacie unikasz poważnych kłopotów finansowych, a jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie kolejnych kredytów – nie tylko gotówkowych.

3 thoughts on “Bierzesz kredyt gotówkowy? Pamiętaj o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *