Altany ogrodowe – budowa krok po kroku

3
budowa altany ogrodowej

Latem pogoda skłania do wyjścia na zewnątrz. Nie ma sensu siedzieć w domu, kiedy za oknem świeci słońce. Rodziny posiadający własny kawałek ziemi mają ten komfort, że mogą wyjść do ogrodu i spędzić w altanie ogrodowej leniwe popołudnie lub miły wieczór na wspólnym grillowaniu wraz ze znajomymi. Zanim to się jednak stanie, trzeba zaaranżować dostępne miejsce wybierając elementy architektury ogrodowej.

 

Altany ogrodowe – koszty, materiały, budowa

 

Nietrudno się domyślić, że wybrana altana ogrodowa potrzebuje dużo wolnej przestrzeni. Dlatego doskonale sprawdzi się szczególnie w dużych ogrodach, gdzie wolnego miejsca jest pod dostatkiem. Jednak co to takiego jest ta altana ogrodowa nie zostało jeszcze sprecyzowane.

 

Domek drewniany, pawilon ogrodowy? Czym jest altana ogrodowa?

Tak naprawdę altaną można spokojnie określić zadaszoną konstrukcję bez podłogi, którą z powodzeniem można umiejscowić na tarasie lub trawie. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, których ogród nie ma największych rozmiarów, w dodatku altana jest im potrzebna jedynie na jeden sezon. Tego typu zadaszenie można również nazwać pawilonem ogrodowym.

 

Projekty altanek ogrodowych

Prawdziwa altana ogrodowa to wykonana z najwyższej jakości materiałów konstrukcja, która dzięki swojej solidności jest w stanie przetrwać lata. Najczęściej jest obiektem otwartym, w którym z powodzeniem można schronić się zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem. Na rynku znaleźć można także projekty altan, w których zastosowano osłaniające od wiatru ścianki. Przykłady takich altan ogrodowych można zobaczyć na https://alt-drew-cosmo.pl/ogrod/altany-ogrodowe/

 

 

Jak wybrać altanę ogrodową?

 

Śmiało można stwierdzić, że najczęściej rodziny decydują się na postawienie altany drewnianej. Ten typ cieszy się największą popularnością ze względu na swoją trwałość ale też funkcjonalność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wybudowanie altany murowanej, jednak w takim przypadku należy dobrze przemyśleć temat zanim podejmiemy ostateczną decyzję, gdyż taką altanę dużo trudniej jest w razie czego zlikwidować.

Musimy także określić, czy kupujemy zbudowaną już altankę, czy też jej budowy chcemy się podjąć osobiście. Oba te rozwiązania mają zarówno swoje plusy jak i minusy. Stawiając altanę ogrodową mamy ostatnie słowo w kwestii wyboru materiałów, z których powstanie, dzięki czemu wzniesiony obiekt może okazać się solidniejszy. Pojawia się jeszcze kwestia ceny. Ku zaskoczeniu wszystkich, zbudowanie altany własnoręcznie w ostatecznym podsumowaniu może wyjść dużo drożej, niż jeśli kupilibyśmy gotową już altanę stworzoną przez zaufaną firmę. Gotowe projekty altanek warto sprawdzić u producenta architektury ogrodowej https://alt-drew-cosmo.pl/

3 thoughts on “Altany ogrodowe – budowa krok po kroku

  1. Myślę, że dla osób, które chciałyby mieć w ogrodzie altanę, a nie chcą podejmować się jej budowy, to mogę polecić kupno gotowej. W marketach budowlanych gdzie jest zaplecze ogrodowe, są takie dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *