Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe do biegania?

0

 Rynek akcesoriów do joggingu wciąż ewoluuje, a producenci prześcigają się w wymyślaniu gadżetów, które mają za zadanie uatrakcyjnić  ten sport i zwiększyć komfort biegacza podczas treningu. Jednym z takich akcesoriów są słuchawki bezprzewodowe, które dla wielu biegaczy są nieodłącznym elementem tego sportu. Dziś podpowiemy, na co zwracać uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe do biegania.

 Zalety biegania w słuchawkach bezprzewodowych

 Jedną z niewątpliwych zalet biegania w słuchawkach bezprzewodowych jest wygoda. Nie trzeba bowiem martwić się o to, jak ułożyć pod ubraniem przewody i połączyć je z telefonem czy innym urządzeniem odtwarzającym muzykę, aby nie przeszkadzały podczas biegu. Słuchawki bezprzewodowe łączą się z odtwarzaczem za pomocą bluetooth, więc nie potrzebujemy w żaden sposób łączyć fizycznie słuchawek i mogą one być zupełnie niezależnymi bytami. 

 Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

 Słuchawki bezprzewodowe mogą występować w różnych wariantach. Do najpopularniejszych zaliczamy te douszne i dokanałowe, które umieszcza się wewnątrz małżowiny usznej, a także nauszne, które znajdują się na małżowinie usznej.

Słuchawki douszne muszą posiadać idealnie wyprofilowany kształt, aby nie wypadły z ucha podczas ruchu. Najczęściej słuchawki te “mocowane” są wewnątrz małżowiny dzięki specjalnej gumce, która powinna wypełnić przestrzeń w taki sposób, aby zapobiec wypadnięciu gadżetu z ucha. Producenci zwykle sprzedają słuchawki z kompletem zapasowych gumek w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy może dopasować ich wielkość do swojego ucha. Takie rozwiązanie mają na przykład słuchawki bezprzewodowe Xiaomi

 Słuchawki dokanałowe umieszczane są z kolei nieco głębiej w uchu, więc są odporne na wilgoć i z powodzeniem możemy w nich biegać nawet w czasie deszczu. 

 Słuchawki nauszne są z kolei umieszczane na małżowinie usznej i połączone pałąkiem. Dźwięk w nich jest rozproszony, przez co nie trafia bezpośrednio do uszu, więc model ten okazuje się bardzo bezpieczny dla naszego słuchu. 

 Jaki model słuchawek bezprzewodowych do biegania? 

 Biegaczom zdecydowanie poleca się słuchawki douszne lub kanałowe, które w praktyce okazują się najwygodniejsze. Słuchawki nauszne mogą bowiem nie tylko powodowa pocenie się małżowiny usznej, ale również zsuwać się z głowy podczas biegu.

 Na co wracać uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe do biegania?

 W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę budowę anatomiczną naszej małżowiny usznej. Nie każdy będzie się czuł komfortowo w słuchawkach dousznych czy dokanałowych i wówczas pozostaje mu zakup tych nausznych. Jeśli natomiast decydujemy się na słuchawki douszne, należy sprawdzić, czy producent oferuje różne ich rozmiary, aby móc indywidualnie dopasować urządzenie do swojego ucha. Gdy już wybierzemy konkretny model słuchawek, warto założyć je i przetestować. Najlepiej jest chwilę w nich pochodzić, przebiec kilka metrów, a nawet poskakać. Dzięki temu sprawdzimy, czy mimo ruchu nadal stabilnie trzymają się wewnątrz ucha. 

Jeśli zdarza nam się biegać w deszczu, sprawdźmy w specyfikacji urządzenia, czy słuchawki mają właściwości wodoodporne. Dobrze również wybrać takie akcesorium, które posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu będziemy mogli odbierać połączenia podczas biegania i wygodnie rozmawiać bez konieczności przykładania telefonu do ucha.

 Słuchawki bezprzewodowe to świetny gadżet dla każdego biegacza, kto uwielbia uprawiać ten sport w rytm swojej ulubionej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *