Jak wynająć samochód osobowy lub ciężarowy

0
samochód

Polska jest już tak zmotoryzowana, że dla wielu rodaków korzystanie z samochodu stało się oczywistością, koniecznością, a bywa wręcz, że nałogiem. Większość kierowców ma własne pojazdy, ale w wielu sytuacjach chce lub musi skorzystać z wypożyczonego. Bywa tak na przykład, gdy własne auto jest w naprawie albo kierowca odbył podróż lotniczą i chce w miejscu czasowego pobytu przemieszczać się samodzielnie, nie korzystając z transportu publicznego.

Z wypożyczalni samochodów bardzo chętnie korzystają też firmy, dla których jest to korzystniejszy sposób na zaspokojenie potrzeb transportowych niż kupno albo leasing własnej floty. Ponieważ samochody można wynajmować na dowolnie długi okres, niejedna firma może się rozwijać, nie mając ani jednego pojazdu.

Jak wypożycza się samochód

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie dobrej wypożyczalni. Najłatwiej trafić do tej największej w Polsce, czyli Express, dostępnej w internecie pod adresem https://www.express.pl/. Ta najtańsza wypożyczalnia samochodów Posiada ona oddziały w całej Polsce i ponad 10 tysięcy pojazdów. Wypożyczać można w oddziałach, ale najłatwiej jest to zrobić on-line. Pojazd będzie można odebrać w oddziale lub (za dopłatą) zostanie on podstawiony na czas w miejsce wybrane przez klienta.

Wymagane jest ukończenie przez wypożyczającego 21 lat, posiadanie przez niego prawa jazdy co najmniej od roku oraz drugi dokument tożsamości. Potrzebna jest też karta kredytowa lub debetowa, ponieważ zostanie na niej zablokowana kaucja zwrotna. Samej opłaty można też dokonać przelewem.

Wystarczy wypełnić i wysłać formularz

Internetowy formularz pozwala wybrać klasę samochodu, datę i miejsce jego odbioru i zwrotu oraz wyposażenie dodatkowe. Wystarczy wypełnić i wysłać. Formalności są więc ograniczone do minimum.

Warto wiedzieć, że wynajętym samochodem można, po uzyskaniu zgody wypożyczalni, wyjechać do wszystkich krajów UE oraz do Szwajcarii i Norwegii. Jeśli wymaga to doposażenia auta w elementy wymagane za granicą, odbywa się to za niewielką dopłatą.

Samochód może też prowadzić (tu znów wymagana jest zgoda wypożyczalni i dopłata) inna osoba niż wypożyczający. Można zatem wybrać się w daleką trasę, mając zmiennika.

W razie wypadku lub uszkodzenia samochodu należy skontaktować się telefonicznie z infolinią czynną non stop i zrobić to, o co poprosi jej pracownik. Telefonować można także spoza Polski.

Co istotne, samochody wynajmowane w Express nie mają limitu kilometrów. W trakcie zamówionego okresu wynajmu można więc jeździć do woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *