Dlaczego dresy są nieustannie modne?

5

Jeżeli interesujesz się modą i śledzisz jej najnowsze trendy, to doskonale wiesz, że wielu topowych projektantów czerpie inspiracje ze sportu i stylizacji pozostających w sportowym charakterze. Ostatnio powstał niezwykle modny trend Urban Running, którego centrum stanowi właśnie dres. Jest to połączenie eleganckich elementów stroju z typowo sportowymi. Dzięki temu stylizacja nabiera casualowego charakteru i doskonale nadaje się do codziennego użytku.

Dlaczego dresy ciągle są na topie?

Dres, czyli swobodna, niekrępująca ruchów bluza oraz wygodne spodnie na gumie ze ściągaczami, to klasyczny strój sportowy. Początkowo ten rodzaj odzieży używany był tylko przez sportowców.  Był to swobodny, uszyty z dżerseju zestaw, którego głównym zadaniem było zapewnienie komfortu podczas treningu, rozciągania mięśni lub podczas meczu. Obecnie zwłaszcza dresy Adidas to najpopularniejsza odzież na świecie, która króluje nie tylko na halach sportowych, boiskach, ale również na ulicach. W latach 60-tych powstał trend na bycie sprawnym i wysportowanym. Dlatego też ówczesna telewizja emitowała mnóstwo programów z ćwiczeniami fizycznymi. Wówczas to niezwykle popularna aktorka Jane Fonda zapoczątkowała modę na dresy. Z kolei w latach 80-tych stały się one ulubioną stylizacją muzyków hip-hopowych. Dzięki temu powstał uliczny trend wykorzystujący właśnie klasyczny dres. Oczywiście największą popularnością cieszyły się dresy Adidas z kultowymi trzema pasami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele bardziej nowoczesnych modeli i wzorów tej firmy, które nieustannie cechują się bardzo wysoką jakością.

dres adidas

Wygodny zestaw dresowy to ulubiony strój osób aktywnych oraz preferujących charakterystyczny street style. Dresy uwielbiają po prostu wszyscy tzn. mężczyźni, kobiety, nastolatki, a także dzieci. Ich niesłabnąca popularność wiąże się z dużym zainteresowaniem świata mody. Tym specyficznym zestawem inspiruje się wielu projektantów, ponieważ  dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi, ma on niezwykły potencjał. Na bazie dresu można stworzyć nieskończenie wiele niebanalnych stylizacji, które zawierają w sobie połączenie klasycznej elegancji ze sportowym luzem. W ten sposób skomponowany strój nabiera casualowych cech i możemy korzystać z niego, wybierając się do pracy, na spotkanie ze znajomymi, na zakupy, a nie tylko na trening.

Bardzo atrakcyjną propozycją firmy Adidas jest męski zestaw dresowy Adidas Core 18 w kolorze granatowym. W skład kompletu wchodzi praktyczna bluza z kapturem oraz wygodne spodnie. Dres został wykonany wysokogatunkowego materiału, który zawiera 70% bawełny i 30% poliestru. Jest to niezwykle ciepły, miły w dotyku i bardzo funkcjonalny zestaw, który świetnie sprawdzi się zarówno na treningu, jak i podczas codziennego użytkowania. Polecamy!

5 thoughts on “Dlaczego dresy są nieustannie modne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *