Co wiedzieć o zakupie garażu blaszanego?

46
garaż blaszany

Postawienie garażu jest jedną z wielu inwestycji, które należy poczynić podczas zasiedlenia działki. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które będą spełniać oczekiwania. Jednak nie zawsze warto murować garaż i spędzać na to dużą ilość gotówki. Idealnym substytutem będzie garaż blaszany. Sprawdź, co należy wiedzieć przed zakupem garażu blaszanego.

 • Co należy wiedzieć przy zakupie garażu blaszanego.
 • Gdzie kupić garaże blaszane w Małopolsce.

Producent garaży blaszanych, który gwarantuje wysoką jakość oraz dobrą cenę to skarb. Garaż blaszany może być idealnym substytutem tradycyjnego, murowanego budynku, który pełni funkcję garażu. Technologie stawiania takich budynków poszły znacząco do przodu. Długość prac budowlanych, zazwyczaj bardzo prostych, zależy od podłoża, na jakim chcemy postawić nasz garaż. Jednym z materiałów stosowanych na podłożu takich konstrukcji są prefabrykaty betonowe. Zaletą jest ich szeroka dostępność w marketach budowlanych. Stosowane są zazwyczaj w miejscach, gdzie wcześniej istniały już miejsca parkingowe, ale nie były zadaszone. W takich miejscach można postawić garaż blaszany, należy jednak pamiętać, aby przymocować go do podłoża – zapobiegnie to przesunięciu go przez silne podmuchy wiatru. Inną, dużo bardziej czasochłonnym, lecz dużo bardziej solidnym rozwiązaniem jest klasyczny fundament. W przypadku garaży blaszanych wylewka powinna znajdować się tylko pod obrysem ścian. Możliwość zakotwiczenia naszego garażu do wielu punktów fundamentu, zapewniona jest przez fakt zakończenia każdego garażu przez kątownik. Kotwiczenie odbywa się za pomocą kotew sworzniowych. Inną opcją, która jest rozwiązaniem to betonowe słupki. Rozwiązanie to wymaga małej ilości czasu i zagęszczonego terenu. Samo rozmieszczenie słupków zależy od rozmiaru stawianej konstrukcji. Zazwyczaj ilość tych punktów to 6. Po jednym w każdym narożniku oraz po jednym na każdy dłużysz bok garażu. Słupki taki znajdują się często po istniejących już konstrukcjach. Innym rozwiązaniem są wylewki betonowe. Jeżeli środki finansowe oraz czas pozwalają na wykonanie takich prac, jest to najlepszy z możliwych wyborów. Wylewka będzie stanowić odpowiednie i trwałe podłoże dla postawionego blaszaka. Należy pamiętać, aby do rozmiaru blaszaka doliczyć około 10 cm z każdej strony.

Gdzie kupić blaszak

Kupno blaszaka na obecnym rynku nie jest dużym problemem. Należy jednak pamiętać, że wpisanie frazy garaże blaszane małopolska niekoniecznie zapewni nam najlepszych rozwiązań, Wysokiej jakości garaże blaszane możemy znaleźć pod adresem http://garaze-premium.pl/garaze-blaszane.php.

46 thoughts on “Co wiedzieć o zakupie garażu blaszanego?

 1. Warto pamiętać, że blaszak blaszakowi nierówny – niektóre są takie taniutkie, które może porwać wiatr, ale przydają się jako tymczasowe składziki przy budowie domu. Inne mogą być pełnoprawnymi garażami 🙂

 2. Miałam kiedyś podobny garaż i byłam bardzo z niego zadowolona – do czasu aż w niego nie wjechałam :p Cóż, każdej kobiecie może się to przydarzyć 😉

 3. Bardzo dużo ciekawych treści można tu znaleźć. Ładnym i zrozumiałym
  językiem jest to napisane, można tu spokojnie wracać i jeszcze zapoznać się z ciekawymi materiałami.

  Ciekawie to jest z tym, że da się szybko kliknąć w wybrany wpis
  i jeszcze da się coś łatwo wyszukać.
  Tak ciekawy blog i będę zaglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *