budownictwo

Niezależnie od tego, czy nasza działalność zmusza nas do budowy nowego przyłącza kanalizacyjnego, przyłącza wodnego czy remontu elewacji, oprócz zatrudnienia odpowiedniej firmy do wykonania tych działań, powinniśmy również wziąć pod uwagę problemy organizacyjne, jakie dla ruchu i okolicznych mieszkańców może powodować taka inwestycja

Przyłącze kanalizacyjne

Budowa lub rozbudowa sieci kanalizacyjnej, budowa nowego przyłącza to inwestycja, która wymaga szczegółowej dokumentacji technicznej, w tym projektu organizacji ruchu na czas budowy przyłącza. Niezależnie od tego, czy przyłącze budowane jest na terenie dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich, eskpresowych czy autostradach, inwestor powinien w projekcie budowy zawrzeć plan “awaryjnej” komunikacji. Dobrze przygotowany plan, pełna dokumentacja techniczna oraz szczegółowe ustalenia z Zarządem Dróg Miejskich czy Komendy Policji, zwiększają szanse na terminowe i bezproblemowe prowadzenie prac, w tym ich zakończenie zgodnie z pierwotnie ustaloną datą.

Profesjonalny plan powinien zawierać m.in.: ogólne dane inwestycji, planowane oznaczenia pionowe dla organizacji ruchu na czas pracy, plany, rzuty, mapy. Dobrze, aby osoba odpowiedzialna za przygotowanie takiej dokumentacji miała odpowiednią wiedzę w tym zakresie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przyłącze wodociągowe

Tworzenie planu ruchu tymczasowego dla przyłącza wodociągowego wymaga przede wszystkim analizy istniejącej infrastruktury oraz zmian w jej strukturze, które wywołać może planowana inwestycja. Należy wziąć pod uwagę dostępne drogi, chodniki, parki, parkingi. Istotne jest również wskazanie samego planu ruchu, wprowadzenie odpowiednich oznaczeń. Należy także zadbać o odpowiednią widoczność osób pracujących przy inwestycji. Jest to szczególnie ważne przy inwestycjach prowadzonych w okolicach o natężonym ruchu. Nasi pracownicy powinni zawsze być widoczni i właściwie oznaczeni. Koniecznie trzeba również pamiętać o powiadomieniu wszystkich instytucji zainteresowanych taką inwestycją o jej rozpoczęciu oraz przewidywanym terminie jej zakończenia. Przygotowywana przez nas dokumentacja powinna zawierać m.in. opis techniczny projektu czasowej organizacji ruchu, a także plan sytuacyjny z naniesionymi zmianami, proponowanymi przez inwestora. Wszystkie te czynniki gwarantują sprawne przeprowadzenie inwestycji i zmniejszone ryzyko utrudnień drogowych.

Szczegółowe wymagania dotyczące organizacji ruchu przy budowie przyłącza wodociągowego możesz sprawdzić tutaj.

4 thoughts on “Buduj i organizuj

  1. Jestem w trakcie przebudowy i odnowy starego domu – ktoś kto nie miał z tym nigdy do czynienia nie jest w stanie sobie wyobrazić trudów z jakim trzeba się borykać. Chcesz zmienić jedno, a tu się okazuje, że dodatkowo trzeba wymienić kolejną rzecz… Powoli do przodu! Może na przyszłą zimę się wprowadzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *