Zalety stosowania kulek gejszy – co powinnaś wiedzieć?

0

Mięśnie kegle odgrywają ogromną rolę w życiu kobiety, choć nie każda do końca zdaje sobie z tego sprawę. Precyzyjnie mówimy o całym zespole mięśni zlokalizowanych między kością łonową a ogonową, w których skład wchodzą: dźwigach odbytu, mięsień guziczny, zwieracz zewnętrzny odbytu, zwieracz cewki moczowej, mięsień poprzeczny głęboki krocza, mięsień poprzeczny powierzchowny krocza, mięsień opuszkowo-gąbczasty oraz mięsień kulszowo-jamisty. Mówiąc mięśnie kegle posługujemy się sporym skrótem.

 

O istnieniu większości wymienionych mięśni zazwyczaj dowiadujemy się dopiero w chwili, gdy któryś z nich zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Nieprawidłowe działanie może przyczynić się do wystąpienia wad postawy, nietrzymania moczu, braku satysfakcji z seksu czy obniżeniu lub nawet wypadaniu narządów rodnych.

 

Duży problem z nieprawidłowościami w obrębie działania mięśni wymienionych na wstępie mają kobiety po porodzie. Kondycja ciała matki zostaje bardzo mocno osłabiona i zanim wróci do formy przed porodem musi upłynąć trochę czasu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby mu w tym pomóc.

 

 

Jak wybrać i używać kulki gejszy?

 

Wbrew ogólnemu przekonaniu, stosowanie kulek waginalnych nie jest wcale tak trudne jakby się z pozoru mogło wydawać. Kulki gejszy ze sklepu są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia oraz wykazują lecznicze właściwości. Mogą z nich korzystać kobiety w każdym wieku, nie tylko te po ciąży.

 

Kulki gejszy mogą występować w dwóch postaciach: jednej kulki lub dwóch. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, po którą wersję sięgniesz w pierwszej kolejności. Z myślą o początkujących powstały kulki gejszy o mniejszych gabarytach i ciężarze, bardziej doświadczone mogą pokusić się o zakup większych i cięższych.

 

Aplikacja kulki gejszy jest bardzo podobna do tamponu – w wygodnej pozycji stojącej lub leżącej. Kobiety napotykające opór mogą wspomóc się lubrykantem na bazie wody. Gdy kulka lub kulki są już na swoim miejscu należy zaciskać cyklicznie mięśnie na kulkach, aż do momentu kiedy ich posiadaczka poczuje, że gadżet zaczyna się z niej wysuwać. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by robić to podczas wykonywania codziennych czynności takich jak chodzenie, sprzątanie czy robienie zakupów, a nie podczas zwykłego siedzenia, gdyż wtedy trening nie będzie aż tak skuteczny. Po użyciu kulki należy umyć ciepłą wodą z dodatkiem płynu antybakteryjnego. Kulki gejszy przeznaczone są do wielokrotnego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *