Studniówkowa moda – jak wybrać sukienkę?

1
suknia

Nawet jeśli wybór właściwej sukienki nie będzie miał tak istotnego wpływu na dalsze życie licealistki, jak sukces na maturze, to z całą pewnością nie powinno się bagatelizować także tej pierwszej kwestii. Przede wszystkim dlatego, że studniówka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego maturzysty. Jeden z tych momentów, do których tak często wraca się wspomnieniami. Jak więc dobrać odpowiednią sukienkę na studniówkowe szaleństwo? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by w studniówkowej kreacji wyglądać pięknie, dobrze się czuć i świetnie bawić.

Sukienka na studniówkę – na co zwrócić uwagę?

Nawet jeśli modowe trendy zmieniają się z prędkością światła, warto mieć na uwadze fakt, że istnieje kilka stałych i niezmiennych czynników, warunkujących dobór sukienki na bal maturalny. Jednym z nich jest specyfika imprezy. Studniówka to w końcu wielki bal – jednak wciąż o dość konserwatywnym charakterze. Właśnie dlatego, tak wiele dziewcząt wybiera sukienki długie na studniówkę. Sam fakt, że impreza organizowana jest przez szkołę, sprawia, że mało która licealistka decyduje się na najkrótszą sukienkę, choć w ostatnich latach szkolne obyczaje ulegają stopniowej liberalizacji, przez co krótsze sukienki już nie tylko nie szokują, ale na stałe wpisały się w studniówkowy krajobraz. Wszystko to sprawia, że wybór odpowiedniej długości to kwestia mocno indywidualna. Długa suknia doda ci elegancji i pozwoli ukryć niedoskonałości sylwetki. Krótsza sukienka sprawia, że będziesz czuła się znacznie bardziej swobodnie, jednocześnie pozwalając ci wyeksponować zgrabne nogi.

Fason i kolorystyka

Nie tylko długość studniówkowej kreacji ma istotne znaczenie. Równie ważny jest jej fason. Sukienka luźna czy dopasowana? Ze wcięciem w talii czy rozkloszowana? Dużo zależy od twojej sylwetki. Dziewczęta o krótszych nogach nieprzypadkowo decydują się na sukienkę z podwyższoną talią, gdyż taki fason optycznie wydłuża. Sukienka o rozkloszowanym kształcie dobrze zamaskuje krągłości ud, natomiast posiadaczki wcięcia w talii również powinny wybrać sukienkę, która podkreśli ten atut ich sylwetki.

Na koniec kilka słów o barwach. Jaka kolorystyka króluje na studniówkowych salach? Przede wszystkim, od lat największą popularnością cieszą się klasyczne, stonowane barwy: czerń, granat czy beż. Z uwagi na bardzo oficjalny charakter imprezy, raczej unika się mocno jaskrawych kolorów, takich jak odcienie czerwieni czy żółci.

1 thought on “Studniówkowa moda – jak wybrać sukienkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *