Smartband – jaki kupić?

5

Athletic runner start training on fitness tracker or smart watch and looking forward on horizon. Trail running and active lifestyle concept.

Szukasz motywacji do treningów? Czujesz, że ruszasz się stanowczo zbyt mało i chciałbyś to zmienić? Mamy dla Ciebie rozwiązanie: to smartband! Bardzo przydatny gadżet dla tych, którzy mają siedzącą pracę i chcieliby zmotywować się do treningów oraz od razu śledzić swoje postępy. Czytaj dalej, a dowiesz się, czym jest smartband, do czego służy i jaki wybrać.

Co to jest smartband?

Smartband to dosłownie „inteligentna opaska”. Ta nazwa najlepiej oddaje to, jak wygląda gadżet – właśnie jak niewielki elektroniczny zegarek lub silikonowa bransoletka. To gadżet z serii wearables, czyli ubieralnych, podobnie jak smartwatch. Nosisz go na nadgarstku, dokładnie tak, jak zegarek. Takie akcesorium, ponieważ zwykle jest wodo- i pyłoszczelne, może Ci towarzyszyć wszędzie. Śledzi Twoją aktywność (liczbę kroków, przemierzony dystans, czas trwania treningu) i zapisuje. Mierzy też tętno i monitoruje jakość Twojego snu. Gdy podłączysz dedykowaną aplikację smartbandu do smartfona, możesz te dane synchronizować i przeglądać. Aktualne dane, z bieżącego dnia, sprawdzisz również bezpośrednio na ekranie opaski. Pozostałe, archiwalne, możesz przeglądać i porównywać w formie wygodnych wykresów w aplikacji.

Smartband nie tylko zmotywuje Cię do treningów i pokaże, czy wystarczająco dużo się ruszasz – wyświetli Ci także powiadomienia ze smartfona. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, kto dzwoni lub co napisał, bez gorączkowego poszukiwania telefonu w plecaku lub torbie. W końcu są takie połączenia, dla których nie musisz przerywać treningu, prawda?

Aby zacząć korzystać z inteligentnej opaski, w pierwszej kolejności podłącz ją do smartfona. Tylko w takim zestawie gadżet będzie w pełni funkcjonalny i pozwoli Ci skorzystać z wszystkich jego możliwości. Możesz je też wygodnie skonfigurować z poziomu aplikacji – od motywu wyświetlacza, przez jego zawartość, aż po to, z jakich aplikacji chcesz otrzymywać powiadomienia na opaskę.

Jaki smartband wybrać? Doradzamy w wyborze najlepszego smartbanda!

Inteligentne opaski to bardzo popularny gadżet, dlatego ich wybór na rynku jest naprawdę imponujący. A im szersza oferta, tym trudniej się zdecydować.

Zacznijmy więc od najważniejszej kwestii – do czego potrzebujesz smartbanda? Chcesz zmotywować się do ruchu, bo masz siedzącą pracę? A może właśnie intensywnie trenujesz i szukasz gadżetu, który pomoże Ci wygodnie śledzić treningowe postępy? W pierwszym przypadku wystarczy Ci prosty smartband. W drugim – potrzebujesz modelu z bardziej zaawansowanymi opcjami treningowymi.

W wyborze smartbanda istotna jest również jego bateria – a konkretnie to, na jak długo wystarcza jedno jej pełne naładowanie. To podobna sytuacja, jak ze smartfonem czy słuchawkami bezprzewodowymi – lepiej korzysta się z modelu, który działa dłużej.

Nie mniej istotny jest aspekt wizualny – smartband powinien Ci się podobać i pasować do Twojego stylu. O to jednak zwykle jest całkiem łatwo – na rynku są dostępne liczne akcesoria do smartbandów, od silikonowych, kolorowych pasków, aż po ozdobne bransolety. Z ich użyciem łatwo odmienisz wygląd swojej opaski i dopasujesz do swojego stroju.

Funkcje smartbandów

W wyborze odpowiedniego smartbanda najbardziej pomogą Ci jego konkretne funkcje.

Wśród smartbandów standardem jest śledzenie liczby kroków i monitorowanie snu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych czujników, które pomagają wykrywać ruch i tętno. Można z nich też korzystać z osobna. Dlatego właśnie większość smartbandów pozwala na mierzenie tętna. W bardziej zaawansowanych modelach masz również funkcję pomiaru temperatury oraz ciśnienia, a nawet… poziomu stresu. Na dzisiejsze niepewne czasy jak znalazł, prawda?

Znajdź smartbanda dla siebie w sklepie Frahs

Szukasz smartbanda, który będzie do Ciebie pasował? Nie wiesz, jaki smartband kupić? Zobacz inteligentne opaski w naszym sklepie internetowym. Wśród nich znajdziesz zarówno proste, bardziej podstawowe modele do codziennego użytku, jak i te bardziej zaawansowane smartbandy dla sportowców, z licznymi funkcjami sportowymi i możliwościami pełnego dostosowania do swoich potrzeb. Sprawdź już dziś!

Zobacz wszystkie smartbandy w sklepie internetowym Frahs.pl!

5 thoughts on “Smartband – jaki kupić?

    1. A pomyśleć że jeszcze 10 lat temu dzwoniliśmy przez zwykle telefony nie smartphony, czas sprawdzaliśmy na zegarkach a nie smartbandach. Ciekawe co będzie za 10 lat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *