Chorzów – misto pełne możliwości

6

Śląsk pełen jest pięknych miast z niesamowitą historią. A Chorzów jest jednym z nich. Warto jest go poznać, warto jest go zwiedzić. Warto też jest się w nim osiedlić na stałe. Chorzów jest w końcu nie tylko piękny, to też część ogromnej śląskiej aglomeracji, co sprawia, że stosunkowo łatwo tu o pracę. A to przecież bardzo ważny czynnik, który często bywa decydujący wśród ludzi szukających swojego miejsca do życia.

  1. Poznaj Chorzów
  2. Jak wygląda transport w Chorzowie?
  3. Chorzowskie tramwaje

Chorzów – miasto pełne możliwości

Chorzów bez wątpienia jest miastem wielu możliwości. Bywa jeszcze całkiem niedoceniany przez ludzi i często znajduje się w cieniu, na przykład, Katowic, jednak Chorzów sam w sobie też ma sporo do zaoferowania – tak w dziedzinie sportu i kultury, jak i przemysłu, czy możliwości zdobycia pracy. Zresztą Chorzów ma też doskonały dojazd do innych miast aglomeracji, dlatego nawet osoby, które nie mają samochodu, są w stanie się po nim łatwo i szybko przemieszczać. A to przecież najważniejsze. Dlatego nieważne, czy ktoś chce traktować Chorzów jak typowe miasto-sypialnie, dla – na przykład – Katowic, czy chce żyć i rozwijać się właśnie w Chorzowie, czy po prostu zwiedza perły Śląska – będzie mógł się przemieszczać bez trudu.

Transport w Chorzowie

Chorzów nie ma, na szczęście, szczególnie dużych problemów z transportem. Prężnie działa tu transport autobusowy, kolejowy, czy tramwajowy. Doskonale radzą sobie też użytkownicy ruchu samochodowego i rowerowego, bo miasto dba także o ich potrzeby. Niedaleko znajduje się też lotnisko.

Obraz zawierający zewnętrzne, droga, autobus, ulica

Opis wygenerowany automatycznie

Tramwaje chorzowskie

Na szczególną uwagę zasługują chorzowskie tramwaje. Zwłaszcza że one rozwijają się szczególnie szybko. Jak informuje portal otochorzow.pl to już ponad dwa lata odkąd doszło do podpisania umowy pomiędzy Tramwajami Śląskimi a Modertrans Poznań. Przedmiotem umowy jest dziewięć nowych wagonów. To wszystko sprawia, że Chorzów będzie mógł cieszyć się bardzo nowoczesnym taborem tramwajowym, który posłuży wielu pasażerom przez długie lata.

6 thoughts on “Chorzów – misto pełne możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *