Rekrutacja nowych pracowników – jak się za to zabrać?

0

W każdej firmie od czasu do czasu zachodzi potrzeba wcielenia w szeregi nowego pracownika, który wniesie powiew świeżości i garść nowych pomysłów. Każde zatrudnienie nowej osoby do firmy wymaga przeprowadzenia rekrutacji, która jest złożonym procesem i nie każdy jest w stanie się jej podjąć. Podczas rozmów z kandydatami trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte, aby niczego nie przeoczyć i by nic nam nie umknęło. Tylko w taki sposób można wybrać odpowiednią osobę na dane stanowisko.

 

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Firmę tworzą ludzie i ich umiejętności. Tylko odpowiedni człowiek na właściwym stanowisku jest w stanie rzetelnie wykonywać powierzone mu obowiązki i przyczyniać się do rozwoju firmy. Niekompetentna osoba może narazić firmę na straty, nie tylko finansowe.

 

W procesie rekrutacji kluczowe jest określenie wymagań wobec kandydata na oferowane stanowisko oraz doprecyzowanie jego opisu. Istotne jest także określenie kompetencji pracownika, jak również cech charakteru i dodatkowych umiejętności. Nietrudno się domyślić, że inne cechy powinien wykazywać kandydat do samodzielnej pracy, a inny do pracy w zespole.

 

Rekrutację rozpoczyna się od wstępnej selekcji, podczas której zostaną odrzucone wszystkie te osoby, które nie spełniają wymagań formalnych i wyłonieni kandydaci do spotkań. Pojawia się jednak pytanie: co jeśli przez nieuwagę lub brak kompetencji do przeprowadzania rekrutacji zwyczajnie przeoczymy kandydata, który byłby wręcz idealny na dane stanowisko?

 

 

Profesjonaliści od rekrutacji

 

Nie znasz się zbyt dobrze na rekrutacji? Nie umiesz przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy wyłonią z grupy kandydatów najlepszego z najlepszych. Rekrutacja pracowników Kraków z BlueIdea to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na znalezieniu osoby kompetentnej, która będzie zaangażowana w rozwój Twojej firmy.

 

Co oferują profesjonalne agencje rekrutacyjne? Głównie kompleksową rekrutację pracowników, zarówno na indywidualne zlecenia Klientów, jak i w ramach świadczenia usługi Konsultingu, czy Outsourcingu Sił Sprzedaży. Specjaliści z zakresu rekrutacji zajmują się także budowaniem działów sprzedaży, dlatego mają doświadczenie w wybieraniu kandydatów na stanowiska handlowe. Eksperci są w stanie stworzyć profesjonalne kadry managerskie czy wyłonić specjalistów różnych branż m.in. z dziedziny finansów i bankowości, księgowości, marketingu i nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *