Impreza na dużą skalę – jak ją zorganizować?

0
przyjęcie

Może się zdarzyć, że w pracy lub prywatnie zostaniemy zobowiązani do zorganizowani dużej imprezy. W niektórych przypadkach nie dość, że nie przystoi, to nawet nie wolno odmówić. Trzeba jak najszybciej wziąć sprawy we własne ręce i zacząć działać. Tylko od czego zacząć i co zrobić, żeby spotkanie nie okazało się typową klapą? Jeśli do tej pory nie miałeś okazji organizować koncertu, bankietu lub konferencji, podpowiadamy od czego zacząć i gdzie szukać pomocy.

Zacznij od początku

W pierwszej kolejności określ charakter imprezy, czy będzie masowa czy całe spotkanie odbędzie się w kameralnym gronie? Jeśli chodzi o imprezę na dużą skalę zdecyduj, czy będzie ona odpłatna, na wejściu będą sprawdzane bilety, czy przez bramki będą mogli przejść wszyscy bez konieczności uiszczenia opłaty. Wbrew pozorom jest to ważne, gdyż w przypadku imprez płatnych organizator musi zaopatrzyć się w ubezpieczenie OC na wypadek szkody wyrządzonej uczestnikom. Ale w każdym innym dmuchając na zimne też warto wykupić ubezpieczenie OC, bo w razie jakichkolwiek szkód i komplikacji to organizator, czyli w tym przypadku Ty, poniesiesz odpowiedzialność za szkody w sposób bezpośredni. Jeśli zaproszeni przez Ciebie goście zdemolują klub lub halę i narażą jej właściciela na straty, to Ty będziesz musiał ponieść koszty odszkodowania i zadośćuczynienia. Wykupując ubezpieczenie OC nie będziesz musiał się tym martwić.

Program imprezy i niezbędne pozwolenia

Każda impreza powinna mieć swój program według którego będzie się toczyć. Do zorganizowania imprezy o charakterze masowym będziemy potrzebować także zezwolenie na jej przeprowadzenie. Warto postarać się o nie odpowiednio wcześniej, żeby później nie okazało się, że złożyliśmy niezbędne dokumenty zbyt późno lub nie spełniamy wymogów.

Zaplecze techniczne

Podczas dużych imprez konieczne jest dobre nagłośnienie, czasami rejestracja audio i wideo. Przyda się więc zespół profesjonalistów, którzy wezmą to na siebie i zrobią wszystko co w ich mocy, żeby wszystko w tym aspekcie grało. Nagłośnienie imprez Warszawa to jedyne dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci by Twoja impreza została zorganizowana na wysokim poziomie. Konferental to wypożyczalnia sprzętu multimedialnego oraz organizacja techniczna i obsługa imprez. Powierzając realizację dźwięku, wizji i rejestracji audio lub wideo specjalistom w swoim fachu zyskujesz pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone profesjonalnie i podczas wydarzenia nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *