Rehabilitacja bolącej szyi metodą ARPwave

15
rehabilitacja ARPwave

Ból szyi utrudnia codzienne funkcjonowanie i obniża jakość snu. Dolegliwość pojawia się często na skutek urazu, jednak niekiedy jest wynikiem zmian zwyrodnieniowych powstałych z powodu siedzącego trybu życia. Aby pozbyć się dokuczliwego bólu karku, warto zainteresować się metodą ARPwave. Na czym ona polega? Kto może z niej skorzystać?

Przyczyny, objawy, leczenie – ból karku, szyi i kręgosłupa

Siedzący tryb pracy u większości z nas prowadzi do różnego rodzaju schorzeń. Kiedy patrzymy w dół nieświadomie niszczymy kręgosłup szyjny. Siedzenie w jednej pozycji sprzyja napięciu mięśni, bólu tyłu głowy, kręgosłupa czy też szyi. Jeśli objawy te występują często, a masaż czy ćwiczenia na rozluźnienie nie pomagają, medycyna naturalna także, należy udać się do lekarza po poradę. Przyczyny bólu okazać mogą się wtedy różne. Jednymi z nich mogą być: choroby genetyczne, niedoczynność tarczycy, dna moczanowa, choroby pasożytnicze a nawet choroby zakaźne. Aby nie dopuścić do zapalenia stawów, a także nie być podatnym na zmiany zwyrodnieniowe stosować należy rehabilitację oraz zadbać o zdrowe odżywianie.

Skuteczna rehabilitacja bolącej szyi

Metoda ARPwave jest połączeniem odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych i stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi. Praca mięśni powraca do normy, a włókna mięśniowe stają się elastyczniejsze, silniejsze i odporniejsze na urazy. Dzięki rehabilitacji bolesnej szyi metodą ARPwave, efekty uzyskuje się znacznie szybciej niż w przypadku klasycznych metod zwalczania bólu i wzmacniania mięśni.

Rehabilitacja bolącej szyi za pomocą ćwiczeń i elektrostymulacji jest w pełni bezpieczna dla pacjenta. Wykwalifikowany rehabilitant podłącza elektrody w odpowiednie miejsca na szyi, a następnie włącza urządzenie i stymuluje włókna mięśniowe do efektywniejszej pracy. Impulsy są odczuwane jako niebolesne, a szybkie efekty rehabilitacji są potwierdzane przez pacjentów na https://rehabilitacja-arpwave.pl/opinie-pacjentow. Terapia metodą ARPwave jest powszechnie stosowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest refundowana w wielu stanach przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dla kogo przeznaczona jest metoda ARPwave?

Rehabilitacja bolącej szyi metodą https://rehabilitacja-arpwave.pl/ jest przeznaczona dla szerokiego kręgu pacjentów. Mogą z niej korzystać zarówno osoby po operacjach ortopedycznych, urazach kręgosłupa na każdym odcinku, jak i osoby cierpiące na otyłość i te uskarżające się na chroniczny ból głowy czy ostry ból kręgosłupa. Rehabilitacja jest skuteczna w zwalczaniu dolegliwości bólowych, wynikających z podeszłego wieku pacjenta, a także z prowadzenia siedzącego trybu życia (np. wykonywania pracy biurowej przez wiele lat). Z rehabilitacji połączonej z elektrostymulacją mięśni mogą również korzystać osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane i chorobę Parkinsona. Rehabilitacja spowalnia postępy obu chorób, a często poprawia też siłę mięśniową i cofa część zmian.

Efekty uzyskane metodą ARPwave

Kuracja metodą ARPwave daje tym lepsze efekty, im szybciej jest rozpoczęta. Elektrostymulację można rozpocząć, nawet gdy kończyna jest unieruchomiona – impulsy elektryczne chronią przed zanikiem masy mięśniowej, usuwają obrzęki (działają jak chłodzący kompres) i ułatwiają powrót do pełnej sprawności. Ponadto rehabilitacja chroni przed nawrotami kontuzji, gdyż wzmacnia mięśnie oraz przyśpiesza ich regenerację po ciężkim treningu. Metoda ta pomaga zawodowcom sportowym i przynosi ulgę już po pierwszym zabiegu. Oprócz bólów kolana, stawu biodrowego, kręgosłupa metoda ta leczy także szczękościsk, naderwane mięśnie oraz przynosi ulgę przy chorobie Osgood-Schlattera.

Inne metody leczenia bólu kręgosłupa

Ból odcinka szyjnego kręgosłupa może pojawić się nagle. Utrudnia wtedy bardzo pracę i normalne funkcjonowanie. Należy wtedy rozluźnić ucisk na nerwy poprzez ćwiczenia na kręgosłup. Ważne jest też aby rozmasować mięśnie karku. Można odchylać głowę do tyłu, aby złagodzić ucisk na nerwy. Przy ćwiczeniach trzeba pamiętać, aby przed ich wykonaniem odpowiednio się rozgrzać. Jeśli nie zadba się o rozgrzewkę, może dojść do urazu. Nie należy wtedy zwlekać z terapią. Im wcześniej zacznie się rehabilitację, tym wcześniej powrócić można do zdrowia. Dobrze zbilansowana dieta i prawidłowa waga oraz regularne ćwiczenia są kluczowe w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

15 thoughts on “Rehabilitacja bolącej szyi metodą ARPwave

  1. Musiałabym wypróbować tą metodę – ból szyi pojawia się u mnie zawsze na przełomie jesieni/zimy. Nie wiem co go powoduje, jednak jest to dość przykra dolegliwość – próbowałam już wielu sposobów, jak dotąd bez większych rezultatów.

  2. Ostatnio miewam dość spore problemy z plecami i karkiem (przyczyną są stres i przemęczenie). Dziękuję więc bardzo za ten artykuł. Na pewno się przyda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *