Problemy z potencją mogą pojawić się w każdym wieku

9
potencja

Potencja maleje wraz z wiekiem, jednak problemy z nią pojawiają się u coraz młodszych mężczyzn. Jeszcze kilkanaście lat temu na trudności z osiągnięciem pełnego wzwodu zgłaszali panowie powyżej 50-60 roku życia, dziś na podobne trudności skarżą się już 30-latkowie. Skąd wynikają problemy z potencją w młodym wieku? Jak im zapobiegać?

 

Przyczyny zaburzeń potencji u młodych mężczyzn

 

Najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji u młodych mężczyzn jest stres. Problemy w życiu osobistym, nadmiar obowiązków zawodowych, kłótnie z partnerką, a także inne stresujące wydarzenia sprawiają, że męska potencja jest obniżona. Jeżeli stres jest długotrwały, mężczyzna powinien poszukać sposobów jego zniwelowania. Niekiedy potrzebna jest rozmowa z psychologiem, natomiast zwykle wystarczające jest uprawianie sportu, który pomaga rozładować negatywne emocje i zwiększyć poziom serotoniny w organizmie.

 

Stres i negatywne emocje pojawiają się również w przypadku, gdy mężczyzna obawia się, że nie sprosta oczekiwaniom partnerki. Problemy tego typu pomaga rozwiązać szczera rozmowa z kochanką lub z seksuologiem. Jeżeli obawy wynikają z faktycznego pogorszenia się potencji, a nie z tłumionych emocji i stawiania sobie nierealnych celów, mężczyzna może sięgnąć po preparaty z http://www.aptekakamagra.pl/, które ułatwiają osiągnięcie i utrzymanie erekcji.

 

Potencję obniża także palenie papierosów i picie zbyt dużych ilości alkoholu. Palenie papierosów wpływa negatywnie na przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, przez co penis wolniej napełnia się krwią, a erekcja utrzymuje się krócej. Ponadto papierosy powodują zwiększenie się poziomu trójglicerydów we krwi i przyczyniają się do zachorowania na miażdżycę. Choroba może pojawić się już w młodym wieku, a jednym z jej pierwszych objawów jest obniżenie potencji. Podobnie działa alkohol spożywany w zbyt dużych ilościach.

 

Na trudności z osiągnięciem wzwodu skarżą się młodzi mężczyźni, którzy prowadzą niezdrowy styl życia. Spożywanie fast foodów i przetworzonych produktów, picie gazowanych, słodkich napojów i brak ruchu prowadzą do otyłości, a ta do zaburzeń erekcji. Aby poprawić potencję w tym przypadku, potrzebna jest radykalna zmiana nawyków żywieniowych, zrzucenie nadmiaru kilogramów i zwiększenie codziennej aktywności fizycznej.

 

Rzadszą przyczyną problemów z erekcją w młodym wieku są choroby. Jednym ze schorzeń, prowadzących do trudności z potencją, jest cukrzyca, która może rozwinąć się nawet u młodych osób. Ponadto trudności w osiąganiu wzwodu i jego utrzymywaniu są związane z różnymi chorobami serca, płuc, nerek i wątroby oraz z nowotworami. U młodych mężczyzn szczególnie częstym nowotworem jest chłoniak, który objawia się również silnym poceniem, utratą masy ciała i pojawianiem się przewlekłych stanów podgorączkowych.

 

Jak skutecznie walczyć z problemami z erekcją?

 

Bez względu na przyczynę problemów z erekcją, można sięgnąć po Viagrę. Jest to preparat, który umożliwia osiągnięcie i utrzymanie wzwodu w każdym wieku. Viagra jest bezpieczna w stosowaniu, dlatego można po nią sięgać nawet, gdy cierpi się na różnego rodzaju schorzenia. Co ważne, środek nie uzależnia i może być stosowany zarówno jednorazowo, jak i przez dłuższy czas.

 

W przypadku przewlekłych problemów z potencją w młodym wieku zaleca się konsultację lekarską, nawet gdy stosowanie środków na erekcję przynosi zadowalające rezultaty. Ważne jest wykluczenie wielu poważnych schorzeń, które nieleczone mogą doprowadzić do trwałej impotencji oraz do wystąpienia innych chorób przewlekłych.

 

9 thoughts on “Problemy z potencją mogą pojawić się w każdym wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *