Masaże biurowe – 5 powodów, dla których warto je zafundować pracownikom

13
masaż biurowy

Praca siedząca przynosi więcej szkód w ludzkim organizmie niż ciężki wysiłek fizyczny. Człowiek nie jest przyzwyczajony do tak długiego siedzenia, dlatego podczas codziennej pracy w pozycji siedzącej odczuwa napięcie, szczególnie w okolicy kręgosłupa. Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy powinno być priorytetem świadomego pracodawcy, który poprzez masaże biurowe może sprawić, że praca siedząca w biurze przestanie być tak męcząca.

 

 

  1. Wyższa efektywność i wydajność pracowników
  2. Większa produktywność
  3. Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy oraz eliminacja zagrożeń zdrowotnych

 

 

Ergonomia pracy powinna przejawiać się nie tylko w odpowiednim skonstruowaniu stanowiska pracy, ale również na zapewnieniu pracownikom takich warunków, które sprzyjają efektywnemu wykonywaniu obowiązków i pełnej koncentracji. Praca w biurze często bywa monotonna i wymagająca, a po wielu latach jej wykonywania pojawiają się schorzenia zawodowe, głównie w obrębie kręgosłupa. Można temu przeciwdziałać – 10 min masaż biurowy Kraków znacznie poprawi ergonomię pracy personelu.

 

Wyższa efektywność i wydajność pracowników

 

Wielogodzinna praca siedząca oraz promieniowanie monitorów wpływają na poziom zmęczenia pracowników. Zmęczenie w połączeniu z ogromną presją i stresem sprawiają, że poziom koncentracji spada, a obowiązki wykonywane są wolniej i mniej wydajnie. Wyższa efektywność i wydajność pracowników wymaga takiego dostosowania warunków pracy, które zminimalizuje stres i napięcia mięśniowe. Masaże biurowe oferowane przez Bodywell w ciągu kilku minut relaksują i odprężają pracowników, nie przerywając ich pracy na zbyt długi czas.

 

Większa produktywność

 

Wypoczęty i zrelaksowany pracownik pracuje efektywniej, a jego większa produktywność przyczynia się do osiągania lepszych wyników całej firmy. Masaż szyi, karku i ramion nie tylko niweluje napięcia, które powstają na skutek pracy siedzącej, ale również poprawia samopoczucie pracowników i uwalnia pozytywne emocje, co bezpośrednio przekłada się na efektywność i podejście do pracy.

 

Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy oraz eliminacja zagrożeń zdrowotnych

 

Masaże biurowe przynoszą korzyści nie tylko w codziennej pracy biurowej. Podczas firmowych wydarzeń i eventów dobrze sprawdzają się strefy relaksu Kraków – odpowiednio zaprojektowane obszary, w których pracownicy mogą poddać się krótkiemu masażowi, wykonanemu przez specjalistów. Takie strefy relaksu pozwalają pracownikom na dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy oraz poza nią, a także powodują, że eliminacja zagrożeń zdrowotnych i codzienna profilaktyka jest znacznie łatwiejsza.

13 thoughts on “Masaże biurowe – 5 powodów, dla których warto je zafundować pracownikom

  1. Dawno już nie byłam na masażu. A przydałby się bo praca jest dość stabilna, siedząca. No cóż, nie zawsze można dostać to, czego się chce 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *