Jak nakładać samoopalacz?

5

Piękna opalenizna to marzenie wielu z nas. Jednak wystawianie się na działanie słońca jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry. Na szczęście taki sam efekt możemy uzyskać w swojej własnej łazience, używając samoopalacza. Jak wykonać ten zabieg tak, by cieszyć się pięknym efektem? 

Nakładanie samoopalacza to nie lada sztuka. Z pewnością każdy z nas ma za sobą jakąś nieudaną próbę uzyskania opalenizny prosto z tubki. Niestety, lecz źle dobrany produkt plus niewłaściwa aplikacja to w tym przypadku gwarancja porażki. Jaki może być tego rezultat? Tego chyba nie trzeba nikomu mówić. Wiele osób jak ognia unika samoopalaczy w obawie o to, że po ich nałożeniu całe ciało pokryją pomarańczowe, nieestetyczne plamy. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musi tak być — szczególnie że obecnie w drogeriach znajdziemy naprawdę świetne samoopalacze. Wystarczy skorzystać jedynie z kilku wskazówek, by idealnie rozprowadzić produkt i cieszyć się równomierną opalenizną. Sprawdźmy więc, jak to zrobić.

Dobry produkt to pół sukcesu — czyli jaki samoopalacz wybrać?

Jeśli chcemy skorzystać z możliwości opalenia się bez słońca, pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest wybór dobrego produktu. To jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, jaki efekt osiągniemy. Jeśli chcemy kupić naprawdę dobry samoopalacz w Puder i Krem znajdziemy ogromny wybór wśród takich właśnie preparatów. W asortymencie drogerii dostępne są bowiem samoopalacze najbardziej cenionych marek tworzących kosmetyki opalające.

Samoopalacze występują w wielu wariantach, dlatego warto zastanowić się, który z nich będzie dla nas najlepszy. Przede wszystkim wybierzmy formułę, która pozwoli nam na łatwą i wygodną aplikację. Największą popularnością cieszą się produkty w kremie. Wiele osób preferuje jednak również samoopalacze w piance lub w sprayu. Rozważmy też kupno specjalnej rękawicy do nakładania produktów samoopalających. Nie dość, że ułatwi nam nakładanie kosmetyku, to jeszcze uchroni nasze dłonie przed plamami.

Jak przygotować skórę do nałożenia samoopalacza?

Naturalna opalenizna…bez słońca? Tak to możliwe! Taki właśnie efekt pozwoli nam osiągnąć samoopalacz — ale jedynie, gdy nasza skóra będzie odpowiednio przygotowana do zabiegu. To warunek konieczny, jeśli chcemy, by opalenizna była równa i miała piękny, złotawy odcień. Pominięcie tego kroku przyczyni się do powstania plam na skórze — a tego przecież nie chcemy.

Przed nałożeniem samoopalacza musimy przede wszystkim usunąć cały martwy naskórek. Najlepiej użyć w tym celu peelingu gruboziarnistego, choć sprawdzi się też szczotka z naturalnego włosia. Warto też dokładnie wydepilować ciało, ponieważ im będzie gładsze, tym piękniejszy efekt uzyskamy. Ostatnią rzeczą jest dokładne nawilżenie łokci oraz kolan. Miejsca te są bowiem przeważnie bardziej suche niż reszta skóry, dlatego też lubią się na nich robić plamy.

Jak równomiernie nałożyć samoopalacz?

Nakładanie samoopalacza wymaga wprawy. Jednak jeśli skorzystamy ze sprawdzonych rad to uda się nam to zrobić ładnie już nawet za pierwszym razem. Aplikację samoopalacza najlepiej jest zacząć od nóg, następnie kierując się ku górnym partiom ciała. Dzięki temu unikniemy rozmazywania produktu przy późniejszym schylaniu się. Na początku zawsze stosujmy minimalną ilość produktu, a w razie potrzeby dołóżmy go po prostu nieco więcej. Pamiętajmy, by wsmarowywać samoopalacz w skórę aż do jego wchłonięcia, gdyż pozostawienie większej jego warstwy na skórze może skutkować powstaniem plam. Po dokładnym rozprowadzeniu produktu odczekajmy kilka minut, aż dokładnie się wchłonie i całkowicie wyschnie.

 

 

 

5 thoughts on “Jak nakładać samoopalacz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *