Czym zajmuje się podologia?

33
stopy podologia

Podolog (czasem nazywany również podiatrą) jest specjalistą, który zajmuje się różnymi chorobami stóp – między innymi schorzeniami skóry, układu kostnego czy stawów w tej części ciała. Z jakimi objawami powinieneś udać się do podologa? Gdzie znaleźć najlepszych specjalistów?

  1. Podolog – wszechstronny specjalista
  2. Jakie schorzenia wyleczy podolog?
  3. Gabinet podologiczny Warszawa – który wybrać?

Podolog – wszechstronny specjalista

Podologia jest trudną i wymagającą dziedziną. Osoba pracująca w tym zawodzie musi posiąść szeroką wiedzę z zakresu medycyny, fizjologii i kosmetologii – choroby stóp są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem przyczyn, jak i sposobów leczenia. Dlatego profesjonalny podolog musi umieć łączyć wiadomości z dziedziny ortopedii, chirurgii, dermatologii czy leczenia chorób zakaźnych. Podolodzy często współpracują z osobami, które ze względu na wykonywaną pracę są szczególnie narażone na schorzenia stóp (na przykład sportowcy). Wszystko to sprawia, że nauka tego zawodu nie jest prosta, a podologów jest w naszym kraju stosunkowo niewielu i trudno jest znaleźć naprawdę skutecznego specjalistę.  Podolodzy często współpracują z osobami, które ze względu na wykonywaną pracę są szczególnie narażone na schorzenia stóp (na przykład sportowcy).

Jakie schorzenia wyleczy podolog?

Podolog jako wszechstronnym specjalistą, który pomoże zadbać ci o stopy. To lekarz, do której powinieneś się udać jak tylko wykryjesz jakąś nieprawidłowość. Schorzenia na stopach mogą być objawami poważniejszych chorób całego ciała. Zdarzają się również sytuacje, w których nieprawidłowości na stopach mogą negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia lub nawet zagrozić życiu. W historii miały miejsce przypadki, w których osoba nie zdiagnozowała odpowiednio wcześnie zakażenia, które wdało się na stopie, w wyniku którego doszło do śmierci. Należy jednak mieć na względzie, że sytuacja miała miejsce kilkadziesiąt lat temu. Mimo wszystko warto skorzystać z niej jako z przestrogi i pamiętać o regularnych oględzinach własnych stóp. Ryzyko jest większe dla osób, które są ograniczone ruchowo (np. na wózku inwalidzkim), z problemami z przemianą materii, z cukrzycą, z chorobami kości, stawów lub skóry. Szczególnie ważne jest, abyś udał się do podologa jeżeli posiadasz wadliwe ustawienie stóp, masz zdeformowane palce (na przykład palce krogulcze lub haluksy) czy z takimi dolegliwościami jak modzele, brodawki lub odciski na stopach oraz wrastające paznokcie, grzybica, problemy z pękającymi piętami i nadmiernym poceniem się stóp. Aby znaleźć odpowiedniego specjalistę w Warszawie – wystarczy, że wpiszesz frazę “Podolog Warszawa” w wyszukiwarce Google.

Gabinet podologiczny Warszawa – który wybrać?

W stolicy znajduje się kilka miejsc oferujących usługi z zakresu diagnostyki podologicznej i leczenia chorób stóp. Warto zdecydować się na pewnych, polecanych przez pacjentów specjalistów – wybór eksperta z wieloletnim doświadczeniem to gwarancja szybkiej diagnozy i skutecznego wyleczenia. Wyspecjalizowany gabinet podologiczny Warszawa oferuje usługi takie, jak między innymi usuwanie odcisków i modzeli, usuwanie brodawek (kurzajek), rekonstrukcja paznokci, korekcja wrastających lub wkręcających paznokci (klamra korygująca), leczenie grzybicy paznokci, pielęgnacja pękających pięt czy pielęgnacja stopy cukrzycowej. W gabinecie pracują wysokiej klasy specjaliści z ogromnym doświadczeniem w zakresie diagnozowania i leczenia chorób stóp, dzięki czemu mogą zapewnić ci opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

33 thoughts on “Czym zajmuje się podologia?

  1. Kiedy pierwszy raz usłyszałam nazwę “podolog” nie wiedziałam o co chodzi i zrobiłam z siebie głupka. Dobrze, że temu przeciwdziałacie w przypadku innych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *