Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

24

Nowa gra od twórców Wiedźmina jest prawdopodobnie najgorętszym i najbardziej wyczekiwanym tytułem na świecie. Zapowiedziana wiele lat temu, powstawała w kompletnej tajemnicy, co tylko podsycało wyobrażenia graczy o tej pozycji. Każda informacja, zdjęcie, grafika koncepcyjna czy w końcu trailer zbierają miliony wyświetleń, co nie wymaga dodatkowego komentarza. Kiedy w końcu stoimy u progu premiery zdaje się przełomowej gry, warto poświęcić czas i dowiedzieć się o niej wszystkiego. Nie czekaj i zrób to już teraz!

  1. Inspiracja klasyką.
  2. Wymagania sprzętowe.
  3. Krótko o fabule.
  4. Rozgrywka.
  5. Premiera.

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany już w 2012 roku, czyli przed rozpoczęciem triumfalnego marszu trzeciego Wiedźmina. Rok później studio CD Projekt RED opublikowało krótki traser, od którego wszystko się zaczęło… Ludzie zwariowali na punkcie tej gry, o której tak naprawdę nie było nic wiadomo. Przyznać więc trzeba, że jeśli chodzi o marketing, polska firma osiągnęła szczyt. A jak jest z ich produktami?

Inspiracja klasyką

Niektórzy mogą kojarzyć tytuł ze starą grą papierową Cyberpunk 2020. Złoty okres przypadł jej w Polsce na połowę lat 90., kiedy to niezliczeni fani fantastyki poświęcali całe godziny na dzieło Mike’a Pondsmitha. Akcja gry wideo została umieszczona w tym samym świecie, jednak oddalonym o 57 lat od pierwotnych wydarzeń. Wartym odnotowania jest fakt, iż podgatunek fantastyki naukowej cyberpunk z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jego głównym motywem jest przedstawienie negatywnego wpływu rozwoju technologii na ludzkość.

Wymagania sprzętowe

Choć oficjalne wymagania sprzętowe gry nie zostały jeszcze przedstawione, bardzo wiele można na tę chwilę przewidzieć, gdyż powstała ona na ulepszonym silniku Wiedźmina 3. Wszystko wskazuje na to, że komputery będą musiały posiadać nie słabsze procesory niż Intel Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz; kartę graficzną co najmniej 3 GB (Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 280), a także 12 GB pamięci RAM. Jednakże, żeby cieszyć się pełnymi możliwościami, jakie oferuje Cyberpunk 2077, sprzęt powinien być nawet lepszy.

Krótko o fabule

Akcja gry toczyć się będzie w fikcyjnym mieście Night City, które jest jedną wielką metropolią. Graczom przyjdzie się wcielić w postać o enigmatycznym imieniu V, która jest najemnikiem starającym się zdobyć nieśmiertelność, co w świecie bezwzględnym i brutalnym jest bezcenne. Gra poruszy szerokie spektrum problemów, z którymi, jako społeczeństwo, mierzymy się już dzisiaj, pokazując jednak, do czego mogą doprowadzić w przyszłości…

Rozgrywka

W związku z tym, że Cyberpunk 2077 jest grą aRPG możemy spodziewać się sporej dawki akcji, a także rozbudowanej możliwości ingerencji w naszą postać. Będzie można wybrać takie podstawowe elementy jak płeć bohatera, wygląd, a także specyfikacje czy umiejętności, co oczywiście będziemy rozwijać w trakcie kontynuowania fabuły. Stworzony świat jest olbrzymi i, co zapewne ucieszy fanów wolnej eksploracji, otwarty. Jak już zdążyliśmy przywyknąć do sposobu konstrukcji rozgrywki CD Projekt RED, wszystkie decyzje dotyczące naszej postaci, jak i otoczenia, będą miały niebagatelny wpływ na fabułę.

Premiera

Choć początkowo gra miała mieć swoją premierę już w kwietniu, została przesunięta na wrzesień – jak tłumaczą twórcy: chcą być lepiej przygotowani, a gra w pełni zoptymalizowana. Jednakże Cyberpunk 2077 można zakupić już teraz u pewnych i sprawdzonych sprzedawców, jakim jest sklep OleOle!

undefined

24 thoughts on “Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *